Sauna so šesť či osem-hranným pôdorysom je obľúbená za polárnym kruhom, pretože je vrátane odpočivárne, kam sa môžete schovať pred nepriazňou počasia.

 

Pri tejto realizácii si zákazník vopred pripravil základovú dosku z liateho betónu, doprostred ktorej vyviedol káble na 380V. Elektrická pec Harvia Club vďaka externej regulácii saunu vyhreje i v zime behom 50 minút a doplnkovo i odpočiváreň. Samotná potiaca miestnosť zaberá jednu tretinu priestoru, dve tretiny zostávajú na priestornú odpočiváreň s grilom, vrátane nastaviteľného digestora, komína a drevených stolíkov.

 

Lavice a steny sú zo severskej borovice, tú si zákazník po prvých saunovaniach namoril. Vonkajšie steny sú vyrobené taktiež zo severskej borovice s hrúbkou 45 mm. Strop je izolovaný vrátane parotesnej zábrany. Vonkajšie dvere sauny sú vybavené dvojitým preskleným oknom a praktickým zámkom, vnútorné dvere zo sauny do odpočivárne sú presklené, na valčekovú západku.

Samotná stavba sauny zabrala dva pracovné dni.

Na vykúrenie sauny je okrem pece na elektrinu (odporúčame Harvia Legend) vhodná i pec na drevo, napríklad Harvia Linear 16.

Zavřít
Loading...