Zaujímavý projekt s krásne zakomponovanou saunou je výsledkom požiadavky zákazníka z Brna - Bystrc na umiestnenie vonkajšej sauny s odpočivárňou a sprchou v priestore úzkej záhrady.

 

Zákazník si v spolupráci s nami pripravil betónové základy, do ktorých priviedol 380V/3 fázu a prívod vody pre potrebnú sprchu. Pri saunách s ovládacou jednotkou je nutné, aby teplota neklesla pod 0°C, preto je celý domček cez zimu jemne temperovaný podlahovým kúrením umiestneným v sprchovom priestore.

 

Vonkajšie steny domčeka sme obložili smrekovcom namoreným vonkajšou zafarbenou lazúrou. Na vnútro odpočivárne a saunu sme použili typický fínsky smrek so zásmolkami a krásnou vôňou, sedadlá sauny sú z exotického dreva Abachi. 

O teplo sa v saune postará masívna pec Harvia Legend 165, ktorá je vďaka obrovskému objemu 220 kg saunových kameňov schopná udržať stabilnú teplotu i pri väčších saunách s častým otváraním dverí. Pec je doplnená ohrádkou proti popáleniu a mriežkou pre lepšiu cirkuláciu vzduchu, ovláda ju externá jednotka Harvia Griffin s dotykovým displejom, ktorá umožní nastaviť presnú dobu zapnutia a vypnutia sauny a vykúrenia na vami určenú teplotu. Komfort používania ďalej zvyšuje MP3 prehrávač s USB vstupom a reproduktormi umiestnenými v saune i odpočivárni. 

 

Krásny výhľad zo sauny zabezpečujú na zákazku vyrobené okná na celú stenu -  kalené dvojsklo s hrúbkou 6mm, v saune jemne zafarbené do bronzova.

Opis a rozmery

Opis:

Rodinná sauna na mieru s presklením sauny i odpočivárne

 

Rozmery:
6800 x 2800 mm

Materiál

obklady stien sauny – Fínsky smrek

saunové lavice – Abachi

 

Vybavenie

Pec: 
Fínska saunová pec Harvia Legend 165 s výkonom 16,5 kW

 

Osvetlenie sauny:
Štandardné saunové svetlo Harvia, umiestnené v rohovom tienidle

Zavřít
Loading...