Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR
Covid-19? PREDAJ neprerušený! Predajňa pre maloobchod uzavretá, ďalšie informácie o službách a prípadných obmedzeniach predaja na pobočke nájdete TU.

Účinky saunovania

8 prekvapivých benefitov fínskej sauny

Saunovanie si v posledných desaťročí získava veľkú obľubu po celom svete a dôvody sú naporúdzi - veľa skvelých účinkov fínskej sauny. Niektoré z nich sú známe, iné vás asi prekvapí.

 

1. Viac sociálnych kontaktov

Sauna je skvelé miesto pre schôdzky (pokiaľ však nemáte malú saunu pre 1 človeka). V saune sú ľudia príjemne spokojnejší a uvoľnenejší, naladení na akúkoľvek tému. Ak vás navyše váš spoločník začne nudiť, vždy sa môžete vyhovoriť na horúco a saunu urýchlene opustiť.

2. Zbavte sa toxínov

Pravdepodobne ten najznámejší priaznivý efekt sauny. V teple sauny dochádza k silnému poteniu, vďaka čomu sa z tela vyplaví veľké množstvo škodlivých látok. Pre telo sa jedná o ten najprirodzenejší spôsob ako sa prečistiť - oproti napríklad rôznym antioxidačným tabletkám.

3. Chudnutie v saune

Pobyt v saune je pre telo náročný. Výrazne sa zvyšuje aktivita srdca, organizmus navyše musí ochladzovať vnútorné orgány, u ktorých je potrebné udržiavať stabilnú teplotu. Všetky tieto procesy spotrebúvajú výrazné množstvo energie, článok v prestížnom vedeckom časopise Americkej medicínskej asociácie uvádza, že sa jedná až o 600 kalórií za pol hodiny.

4. Posilnenie imunitného systému

Už ste niekedy počuli o chorom Vikingovi? My tiež nie. Nepochybne jedným z možných vysvetlení je, že fínska sauna zvyšuje množstvo bielych krviniek v krvi. Pozitívne je tiež otužovanie po saunovaní, ktoré je osvedčenou prevenciou proti nachladnutiu.

5. Lepšie športové výkony

Ak chodíte do sauny často, vaše telo si na zvýšené teploty postupne zvykne. Pri zvýšenej fyzickej záťaži, napríklad pri športe, potom nebudete pociťovať takú únavu, pretože organizmu horúco už nebude toľko vadiť. Nie náhodou sa tím HC Kométa Brno stal vicemajstrom českej extraligy ihneď po inštalácii našej sauny Harvia Legend.

6. Zdravé vlasy

Pokiaľ chcete ušetriť za drahé prípravky na vlasy s podivným zložením a dávate prednosť jednoduchým, prírodným procesom, fínska sauna je pre vaše vlasy to pravé. V teple sauny sa aktivujú mazové žľazy, ktoré vzhľadu vlasov silne prospievajú.

7. Príjemná regenerácia

Sauny často nájdete vo fitness centrách, čo má svoj dôvod. Telo reaguje na teplo zrýchlením srdcovej činnosti, čo vedie k väčšiemu zásobovaniu unavených svalov živinami v krvi. Regenerácia po športe je tak oveľa rýchlejší.

8. Zdravšie kože

Sauna významne prospieva zdraviu kože. Vyplavujú sa z nej odpadové látky a zvyšuje sa tvorba kolagénu, ktorý kožu vypína. Dochádza tiež k rýchlejšiemu odstráneniu mŕtvych kožných buniek. Vzhľad aj zdravie vašej kože navyše môžete podporiť prírodnými medy, peelingy či ďalšími šetrnými prostriedkami, ktoré intenzívne prenikajú do kože a tam účinkujú práve vďaka saune.

Blahodarné účinky fínskej sauny sú rozmanité a tento zoznam rozhodne nie je kompletný. Sme si istí, že pri osobnej návšteve sauny nájdete mnoho ďalších účinkov, ktoré sme my nedokázali. O účinkoch infrasauny, ktorá je k telu šetrnejšie, si môžete prečítať tu.