Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR
Covid-19? PREDAJ neprerušený! Predajňa pre maloobchod uzavretá, ďalšie informácie o službách a prípadných obmedzeniach predaja na pobočke nájdete TU.

Terasové drevo

Drevené terasy sú vítaným rozšírením obytnej časti domu, prípadne vstupu do záhrady. Terasy sú ideálne pre relaxáciu a stretávanie s priateľmi či ako príjemný povrch okolo vonkajšieho bazénu. Spájajú v sebe príjemný prírodný vzhľad aj funkčnosť a na rozdiel od plastovej varianty aj príjemný pocit pri došliapnutí.

Termodrevo (thermowood alebo termowood) je ideálnym materiálom pre vonkajšie použitie, ktorý vyniká svojou dlhou životnosťou. Na spodnej strane terasovej dosky sú vyfrézované drážky, vďaka ktorým sa zabráni krútenie jednotlivých dosiek pri námahe či zmene vlhkosti.

Vďaka tepelnej úprave získava borovica lepšie fyzikálne vlastnosti pre vonkajšie použitie. Drevo je tvrdšie a odolnejšie. Borovica je navyše veľmi trvanlivá v náročných poveternostných podmienkach a veľmi dlho si udržuje tvar. Aj napriek tomu sa skvele spracováva. Pre zachovanie ideálnych vlastností je však vhodné dvakrát ročne terasu ošetriť parafínovým olejom.

A čo je to vlastne thermodrevo? Jednotlivé dosky či palubovky prechádzajú tepelným spracovaním horúcim vzduchom s teplotou okolo 220 ° C. Drevo nie je ošetrené chemikáliami ani tlakom, iba teplom a parou - tá zabraňuje horeniu dreva.

V tepelne spracovávanom dreve prebieha veľké množstvo reakcií, ktoré menia štruktúru, a teda aj vlastnosti prírodného dreva:

  • farba dreva prechádza do hnedej alebo tmavo hnedej.
  • drevo po úprave absorbuje menej vlhkosti a je stabilnejšie - už prakticky nepracuje
  • dochádza k redukcii tepelnej vodivosti
  • drevo je odolnejšie voči hnilobe, rozkladu a škodcom
  • drevo je vďaka strate vlhkosti ľahšie o cca 30-40%
  • drevo krásne vonia
  • drevo vydrží dlhšie bez použitia povrchovej úpravy