Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR

Teplomery a vlhkomery

Teplomer v saune je jednoduchý doplnok pre kontrolu správne nastavenej teploty – čo je základ správneho saunovania. Pri vysokej teplote je vhodné skrátiť saunovací cyklus a nepolievať kachle vodou kvôli riziku popálenia. Polievanie kachlí je vhodné do teploty zhruba 80 ºC. 

Vlhkomer do sauny je určený pre meranie relatívnej vlhkosti. Pomôže vám rýchlo určiť hodnotu vlhkosti, takže si ju môžete vždy upraviť ľubovoľne.  

Pre saunovanie je doporučená nižšia teplota a vyššia relatívna vlhkosť, čoho docielite prave polievaním saunových kameňov – parný náraz pocitovo zvýši teplotu, ale vy pritom nemusíte vdychovať rozžhavený suchý vzduch. 

Ideálna je teda kombinácia teplomeru a vlhkomeru, ktorá vám umožní si saunovanie vychutnať podľa vašich potrieb.

Teplomery a vlhkomery sa väčšinou vyrábajú zo smrekového, borovicového či cédrového dreva, niektoré môžu byť z hliníka či mastenca - mydlového kameňa príjemného na dotyk. Väčšina vlhkomerov a teplomerov umožňuje manuálnu kalibráciu.

Filtrovanie:


Cena

Zoradenie produktu:

Výrobca

Teplomer s vlhkomerom do sauny HARVIA

Cena: 36,56 EUR

Teplomer s vlhkomerom v jednom drevenom puzdre, kvalitné spracovanie, materiál lipové drevo, možnosť kalibrácie.

Teplomer do sauny HARVIA zasklený

Cena: 24,41 EUR

Teplomer do sauny Lux z lipového dreva. Kalibrácia teplomeru: Teplomer má zo zadnej strany drážku pre kalibráciu teplomera, vezmite si nejaký presný teplomer (napr. Ortuťový) a nastavte si aktuálnu teplotu na teplomere do sauny.

Vlhkomer do sauny HARVIA zasklený

-10% Cena: 22,00 EUR

Vlhkomer z lipového dreva do sauny pre meranie relatívnej vlhkosti. 0-100%. Prírodné vlákno. Materiál sklo a drevo. Vzdušná vlhkosť je jedným z najvýznamnejších faktorov ovplyvňujúce komfort saunovania. HARVIA Hygrometer vám pomôže určiť tú správnu hodnotu, ktorá práve vám vyhovuje.

Drevený teplomer s vlhkomerom BASIC Sentiotec

Cena: 16,41 EUR

Drevený teplomer s vlhkomerom slúžiace na meranie teploty a vlhkosti v saune. Rozmery 175x175 mm.

Teplomer do sauny HARVIA Basic 110

Cena: 12,66 EUR

Základný model teplomeru z lipového dreva do sauny HARVIA. Kalibrácia teplomeru: Teplomer má zo zadnej strany drážku pre kalibráciu teplomera, vezmite si nejaký presný teplomer (napr. Ortuťový) a nastavte aktuálnu teplotu na teplomere do sauny.

Saunový teplomer HARVIA Legend

Cena: 68,72 EUR

Saunový teplomer HARVIA Legend. Efektné kombinácia dreva a čierneho kovu. Remeselný vzhľad, tradičný dizajn, kvalita HARVIA.

Kamenný teplomer do sauny Pisarainen

Cena: 37,41 EUR

Teplomer, určený do sauny, vytesaný z mydlového (mastencového) kameňa. Originálny fínsky výrobok. Hmotnosť 0,62 kg.

Teplomer s vlhkomerom do sauny Maininki

-17% Cena: 43,00 EUR

Saunový teplomer s vlhkomerom, vytesaný z mydlového kameňa (mastencový kameň - na dotyk je pocitovo ako mydlo, anglicky "soapstone"). Mastencový kameň disponuje ohromnou akumulačnou schopnosťou a vďaka svojej mäkkosti sa dá opracovať do nádherných tvarov. Originálny fínsky výrobok. Hmotnosť 1,04 kg.

Teplomer SENTIOTEC - štvorcový, thermowood

Cena: 21,31 EUR

Jednoduché štvorcové prevedenie teplomera. Materiál THERMOWOOD. Drevo s charakteristickou arómou, vonia po tepelnom procese z autoklávov. Rozsah teplomeru 0-120 °C. Rozmery 140x140mm.

Teplomer s vlhkomerom Sentiotec Basic

Cena: 12,60 EUR

Štýlový teplomer s vlhkomerom Sentiotec Basic, priemer 10cm.

Saunový teplomer borovicový

Cena: 13,92 EUR

Jednoduchý saunový teplomer s kapilárou, ktorá je zapustená do rámu z borovice. Rozsah stupnice 0-120 ° C. Rozmery 66 x 14 x 380 mm.

Saunový teplomer Rento z hliníku, tmavo hnedá

Cena: 37,55 EUR

Hliníkový teplomer Rento do sauny, farba tmavo hnedá, materiál hliník. Rozmery: 15 x 14 x 3 cm, farba hnedá. Farebne eloxovaný hliník. K teplomeru možnosť zakúpiť tiež sadu do sauny - vedro a naberačka, tmavo hnedej farby. Novinka v našom sortimente.

Teplomer s vlhkomerom SENTIOTEC, cédrový

Cena: 36,00 EUR

Štýlová kombinácia teplomeru a vlhkomeru v jednom. Materiál céder. Rozsah teplomeru 0-120°C. Rozmery 255x140x30 mm.

Teplomer s vlhkomerom SENTIOTEC, osikový

Cena: 31,80 EUR

Štýlová kombinácia teplomeru a vlhkomeru v jednom. Materiál osika. Rozsah teplomeru 0-120°C. Rozmery 255x140x30mm.

Saunový teplomer Rento z hliníka, čierny

Cena: 28,24 EUR

Hliníkový teplomer Rento do sauny, farba čierna, materiál hliník. Rozmery: 15 x 14 x 3 cm. Farebne eloxovaný hliník. K teplomeru možnosť zakúpiť tiež sadu do sauny - vedro a naberačka. Novinka v našom sortimente.