Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR

Teplomery a vlhkomery

Teplomer v saune je jednoduchý doplnok pre kontrolu správne nastavenej teploty – čo je základ správneho saunovania. Pri vysokej teplote je vhodné skrátiť saunovací cyklus a nepolievať kachle vodou kvôli riziku popálenia. Polievanie kachlí je vhodné do teploty zhruba 80 ºC. 

Vlhkomer do sauny je určený pre meranie relatívnej vlhkosti. Pomôže vám rýchlo určiť hodnotu vlhkosti, takže si ju môžete vždy upraviť ľubovoľne.

Pre saunovanie je doporučená nižšia teplota a vyššia relatívna vlhkosť, čoho docielite prave polievaním saunových kameňov – parný náraz pocitovo zvýši teplotu, ale vy pritom nemusíte vdychovať rozžhavený suchý vzduch. 

Ideálna je teda kombinácia teplomeru a vlhkomeru, ktorá vám umožní si saunovanie vychutnať podľa vašich potrieb.

Teplomery a vlhkomery sa väčšinou vyrábajú zo smrekového, borovicového či cédrového dreva, niektoré môžu byť z hliníku či mastenca - mydlového kameňa príjemného na dotyk. Väčšina vlhkomerov a teplomerov umožňuje manuálnu kalibráciu.

Cena:

Teplomer s vlhkomerom do sauny HARVIA

Cena: 33,60 EUR

Teplomer s vlhkomerom v jednom drevenom puzdre, kvalitné spracovanie, materiál severský smrek, možnosť kalibrácie.

Teplomer do sauny HARVIA zasklený

Cena: 24,00 EUR

Teplomer do sauny Lux. Kalibrácia teplomeru: Teplomer má zo zadnej strany drážku pre kalibráciu teplomeru, vezmeme si nejaký presný teplomer ( napr. ortuťový ) a nastavíme aktuálnu teplotu na teplomere do sauny.

Vlhkomer do sauny HARVIA zasklený

-4% Cena: 23,00 EUR

Vlhkomer do sauny pre meranie relatívnej vlhkosti. 0-100%. Prírodné vlákno. Materiál sklo a drevo. Vzdušná vlhkosť je jedným z najvýznamnejších faktorov ovplyvňujúcich komfort saunovania. HARVIA hydrometer vám pomôže určiť tú správnu hodnotu , ktorá práve vám vyhovuje.

Teplomer s vlhkomerom Sentiotec Basic

Cena: 11,22 EUR

Štýlový teplomer s vlhkomerom Sentiotec Basic, priemer 10cm.

Saunový teplomer borovicový

Cena: 13,98 EUR

Jednoduchý saunový teplomer s kapilárou, ktorá je zapustená do rámu z borovice. Rozsah stupnice 0-120 ° C. Rozmery 66 x 14 x 380 mm.

Teplomer do sauny, steel

Cena: 10,29 EUR

Elegantný teplomer do sauny, výška vnútornej časti teplomeru 10,5 cm, 17 cm. Vnútorná časť s teplomerom je vyrobená z dreva, čelná časť okolo je z kvalitnej brúsenej nerezovej ocele.

Teplomer s vlhkomerom do fínskej a parnej sauny

Cena: 51,76 EUR

Novinka! Univerzálny teplomer s vlhkomerom, ktorý sa hodí ako do fínskej sauny, tak tiež do parnej sauny! Priemer 162 mm. Materiál sklo/nerez.

Teplomer s vlhkomerom SENTIOTEC, osikový

Cena: 37,80 EUR

Štýlová kombinácia teplomeru a vlhkomeru v jednom. Materiál osika. Rozsah teplomeru 0-120 ° C. Rozmery 255x140x35mm.

Saunový teplomer Viking, kovový

Cena: 12,09 EUR

Štýlový saunový teplomer vyrobený z kovu a nerezu. Jednoduchý desing, čitateľná stupnica. Rozsah stupnice 20-140 ° C. Priemer 75 mm.

Teplomer do sauny HARVIA Basic 110

Cena: 14,40 EUR

Základný model teplomeru do sauny HARVIA. Kalibrácia teplomeru: Teplomer má zo zadnej strany drážku pre kalibráciu teplomeru, vezmeme si nejaký presný teplomer ( napr. ortuťový ) a nastavíme aktuálnu teplotu na teplomere do sauny.

Teplomer s vlhkomerom SENTIOTEC osikový s kamennou lištou

Cena: 58,80 EUR

Štýlová kombinácia teplomeru a vlhkomeru v jednom. Materiál osika a kameň. Rozsah teplomeru 0-120 ° C. Rozmery 255x155mm.

Saunový vlhkomer Viking, kovový

Cena: 12,09 EUR

Štýlový saunový vlhkomer vyrobený z kovu a nerezu. Jednoduchý desing, čitateľná stupnica. Rozsah stupnice 0-100%. Priemer 75 mm.

Teplomer s vlhkomerom do sauny Maininki

Cena: 51,76 EUR

Saunový teplomer s vlhkomerom, vytesaný z mydlového kameňa (mastencový kameň - na dotyk je pocitovo ako mydlo, anglicky "soapstone"). Mastencový kameň disponuje ohromnou akumulačnou schopnosťou a vďaka svojej mäkkosti sa dá opracovať do nádherných tvarov. Originálny fínsky výrobok. Hmotnosť 1,04 kg.

Saunový teplomer Rento z hliníku, farba tmavo hnedá

Cena: 31,15 EUR

Hliníkový teplomer Rento do sauny, farba tmavo hnedá, materiál hliník. Rozmery: 15 x 14 x 3 cm, farba hnedá. Farebne eloxovaný hliník. K teplomeru možnosť zakúpiť tiež sadu do sauny - vedro a naberačka, tmavo hnedej farby. Novinka v našom sortimente.

Drevený teplomer bez skla - domček

Cena: 12,16 EUR

Dekoratívny teplomer do sauny v tvare chalúpky, vyrobený z borovice.