Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR

Sudové sauny a ovály

Sudová sauna

Sudová sauna je klasická vonkajšia sauna, ktorá však zaujme svojim neobvyklým dizajnom. Vďaka nemu dostane vaša záhrada ojedinelý, škandinávsky vzhľad. Jej veľkou výhodou oproti ostatným vonkajším saunám je jednoduchá inštalácia, ktoré zaberie len niekoľko hodín, pretože sa na miesto priváža už postavená. Vďaka masívnym nohám má tiež menšie nároky na priestor.

Vonkajší povrch je tradične celý vyrobený z tepelne ošetrenej borovice (thermowood), dostupná je však tiež lacnejší variant zo škandinávskeho smreku. Thermowood je ošetrené drevo, ktoré lepšie odoláva vlhkosti a je stabilnejší. Je tiež menej tepelne  vodivý a odolnejší voči hnilobe, rozkladu a škodcom. Lavice majú šírku 50 cm a sú vyrobené z osiky alebo jelše. Podlaha sauny môže byť smreková alebo z borovice thermowood.

 

Sudová sauna je pred dodávkou napustená olejom na drevo značky Remmers. Strecha je pokrytá odolným asfaltovým šindľom KATEPAL, ktorého farby si môžete ľubovoľne zvoliť. Vnútorné steny sú natreté parafínovým olejom, ktorý slúži ako ochrana pred vlhkosťou a šednutím. Správna konštrukcia sudovej sauny a správne nadimenzovaná ventilácia udržuje v saune optimálnu hladinu kyslíku a rovnomerné teplo bez výkyvov, ktoré zaistí príjemný zážitok zo saunovania.

Sauna sa štandardne dodáva s presklenými dverami.

K saune ponúkame nasledujúce príplatkové príslušenstvo:
 

 • saunovú pec Harvia M3 vrátane ochranných mineritových štítov,
 • komínový nerezový set WKM1500,
 • ochranná strieška pred vstupom (40 cm),
 • veranda v prevedení smrek či termoborovice (60 cm),
 • guľaté okienko (40 cm),
 • hranaté okno 30 x 70 cm,
 • pol guľaté okno,
 • bojler na ohrev vody Harvia (kapacita 20 l),
 • drevené dvere so zámkom,
 • štýlové LED osvetlenie, 
 • voliteľné doplnky ako vedro, naberačka, presýpacie hodiny, teplomery, podhlavníky a iné.

Sudovú saunu je možné zostaviť podľa Vašich predstáv priamo na mieru! 

Oválna sauna 

Oválna sudová sauna je novinkou v našom sortimente


Oválna sauna je vonkajšou saunou. Je dokonale prispôsobená pre vašu záhradu. Sauna je mobilná, dodávaná kompletne zmontovaná. Po inštalácii pece je sauna okamžite pripravená na saunovanie. Vyhriatie sauny trvá približne trištvrte hodinu.

Na výber sú 2 druhy materiálov, z ktorého môže byť oválna sauna vyrobená - buď zo severského smreku, alebo z tepelne upraveného dreva THERMOWOOD, ktoré má veľmi špecifické vlastnosti - drevo je podstatne tmavšie, má dlhšiu životnosť a lepšie izolačné vlastnosti.

Strecha je pokrytá čiernym asfaltovým šindľom KATEPAL. Súčasťou dodávky oválnej sauny nie je saunová pec ani komín. Je nutné ich zakúpiť zvlášť.

Vyberte si, či chcete saunu osadiť elektrickou pecou, či pecou na drevo s komínom. Výhodou elektrickej pece je ich jednoduchá obsluha a údržba. S pecou na drevo zase zažijete autentický pocit z pravej tradičnej fínskej sauny.
 
V prípade tej pravej pece do sauny vám radi poradíme. Viac informácií nájdete v sekcii elektrickej pece a pece na drevo.

Sauna je ošetrená terasou o šírke 474 mm a dĺžke 1800 mm.
Vo vnútri sauny sú 2 miestnosti - relaxačná miestnosť s lavicou a saunová miestnosť s lavicou, pecou a guľatým oknom. 

Špecifikácie oválnej sauny: 

 

 • Vnútorné rozmery: 2,4 x 4 m,
 • Vonkajšie rozmery: 2,32 x 3,23 m,
 • Hrúbka stien: 38 mm,
 • Materiál: severský smrek alebo tepelne upravené drevo Thermowood,
 • Výška: 2,4 m,
 • Dvere: drevené dvere s dlhým preskleným sklom v strede, veľkosť 1,04 x 1,92 m,
 • Lavica: čierna jelša.

Filtrovanie:


Cena

Zoradenie produktu:

Sudová sauna 2800x2050 s presklenou stenou THERMOWOOD

Cena: 6 489,41 EUR

Sauna s presklenou prednou stenou pre 4 až 6 osôb. Prevedenie termowood smrek. Sauna je pripravená pre kachle na pripojenie na elektrinu, súčasťou sauny je LED osvetlenie pod lavice, rozmery 2800x2050. Cena nezahŕňa elektrická saunové kachle!

Nerezový krycí plech ku komínu pri sudovej saune

Cena: 91,76 EUR

Nerezový krycí plech ku komínu pri sudovej saune

Oválna sauna 2,4 x 4 m, THERMOWOOD

Cena: 6 423,53 EUR

Oválna sudová sauna z tepelne upraveného dreva Thermowood s dvomi miestnosťami s rozmermi 2,4 x 4 m a terasou so šírkou 0,47 m. Štandardne dodávaná už zmontovaná. Na výber pece elektické či pece na drevo s komínom, tie nie sú súčasťou ceny, nutné zakúpiť zvlášť. Sauna je určená pre 3-4 osoby.

Komínový set pre sudovú saunu

Cena: 475,91 EUR

V prípade, že si vyberiete pece na drevo, ponúkame za príplatok komínový set pre sudovú saunu.

Terasa pre sudovú saunu Termoborovica (+60 cm)

Cena: 974,64 EUR

K sudovej saune ponúkame za príplatok terasu (verandu) s 2 lavicami.

Drevené dvere pre sudovú saunu

Cena: 188,99 EUR

K sudovej saune ponúkame za príplatok drevené dvere.

Štýlové LED osvetlenie pre sudovú saunu

Cena: 162,12 EUR

K sudovej saune ponúkame štýlové LED osvetlenie stropu za príplatok.

Sudová sauna 2200x2050 Smrek

Cena: 3 103,53 EUR

Sauna o malých rozmeroch ale s veľkým potenciálom! Sudové sauna až pre 4 osoby. Prevedenie smrek. Vhodné pre kachle elektrická aj na drevo. Sauna je dodávaná vrátane lavíc, podlahy, šindle, ventilácia, sklenených alebo drevených dverí, ozdobného lemu, nerezové obruče, dvoch podpier a odkloněného ukončenie strechy po stranách. Rozmery: 2500x2050.

Sudová sauna 2200x2050 termowood

Cena: 3 971,76 EUR

Sauna o malých rozmeroch ale s veľkým potenciálom! Sudové sauna až pre 4 osoby. Prevedenie termowood. Vhodné pre kachle elektrická aj na drevo. Sauna je dodávaná vrátane lavíc, podlahy, šindle, ventilácia, sklenených alebo drevených dverí, ozdobného lemu, nerezové obruče, dvoch podpier a odkloněného ukončenie strechy po stranách. Rozmery: 2200x2050.

Sudová sauna 2500x2050 s terasou Smrek

Cena: 3 244,71 EUR

Sauna s príjemnou terasou do ktorej sa zmestia až 4 osoby. Prevedenie smrek. Vhodné pre kachle elektrická aj na drevo. Sauna je dodávaná vrátane lavíc, podlahy, šindle, ventilácia, sklenených alebo drevených dverí, ozdobného lemu, nerezové obruče, dvoch podpier a odkloněného ukončenie strechy po stranách. Rozmery: 2500x2050.

Sudová sauna Termoborovica 3000x2000x2170mm (4-6os)

Cena: 6 111,72 EUR

Sudová sauna z tepelne ošetrenej borovice s dvomi miestnosťami. Rozmery: dĺžka 3 metre - sauna 1,7m, odpočívareň 1m, priemer 2 metre. Je určená pre saunovanie 4 - 6 osôb. Sauna má celosklenené dvere s 8mm kaleným sklom v odtieni bronze a je pokrytá asfaltovým strešným šindeľom Katepal. Na výber máte pece na drevo či elektrinu. Váha sauny 1000 kg. Možnosť dovozu aj v rozloženom stave. Zľava až 10%!

Sudová sauna Termoborovica 3800x2000x2170mm (4-6os)

Cena: 7 140,52 EUR

Sudová sauna z tepelne ošetrenej borovice s dvomi miestnosťami. Rozmery: dĺžka 3,8 metra - sauna 2m, odpočívareň 1,5m, priemer 2 metre. Je určená pre saunovanie 4 - 6 osôb. Sauna má celosklenené dvere s 8mm kaleným sklom v odtieni bronze a je pokrytá asfaltovým strešným šindeľom Katepal. Na výber máte pece na drevo či elektrinu. Váha sauny 1200 kg. Možnosť dovozu aj v rozloženom stave. Zľava až 10%!

Zámok-petlica do sudovej sauny

Cena: 52,42 EUR

K sudovej saune ponúkame za príplatok

Hranaté okno pre sudovú saunu 30x70cm

Cena: 110,02 EUR

K sudovej saune ponúkame za príplatok hranaté okno.

Hranaté okno pre sudovú saunu 50x100cm

Cena: 198,02 EUR

K sudovej saune ponúkame za príplatok hranaté okno.