Pece rozdeľujeme na základné typy:


Pece na elektrinu sú pohodlné na ovládanie, zvlášť s externou reguláciou, a poskytujú vám presnú kontrolu nad teplotou, časom zapnutia  a vypnutia, či osvetlením. Môžete ju ovládať i na diaľku. Vždy ale musíte mať dostatočne silný prívod elektriny a samostatný istič.

 

Pec na drevo pracuje efektívnejšie  a saunu vyhreje rýchlejšie a na vyššiu teplotu, čo sa zvlášť hodí pri vonkajších saunách . Poskytne intenzívnejší pocit tepla a ako bonus krásnu atmosféru mihotania žiary z pece na stenách sauny. Máte pri nej menšiu kontrolu nad teplotou, musíte si vždy nachystať drevo na zakúrenie, má i väčšie bezpečnostné vzdialenosti od stien a lavíc. 

 

Dodávame el. pece  od spoločností

Elektrické pece sa vyrábajú vo variantoch:

Elektrická pec s ovládaním na plášti
 

Najjednoduchšia cesta k vyhriatej saune. Teplo ovládate pomocou jednoduchého mechanického termostatu a časovača  na vykurovacom telese, na druhej strane práve kvôli vnútornému termostatu nevyhrejete saunu tak rýchlo a intenzívne ako pec  s externou reguláciou. Polievaním vykurovacieho telesa však môžete zvýšiť pocitovú teplotu. 

Elektrická pec s externou reguláciou
 

Pec nemá ovládač a riadite ju externou reguláciou. Tá má vlastný snímač a umožní tak saunu vyhriať rýchlejšie a na teplotu okolo 100°C. Vďaka nej môžete ovládať i osvetlenie či ventiláciu, máte aj presnú kontrolu teploty a časovača. Niektoré naše regulácie umožňujú i vzdialené ovládanie sauny cez WiFi.

Elektrická pec s výparníkom
 

Všetky naše pece môžete poliať a zvýšiť tým vlhkosť v saune - parný náraz zaistí chvíľkové extrémne podmienky. Pece s vlastným výparníkom polievať nemusíte - na externú reguláciu si nastavíte požadovanú vlhkosť  a podmienky v saune tak zostávajú stabilné  a bez výkyvov. Ideálne pre BIO sauny, tropické sauny a aromatické saunovanie!

 

Dodávame pece na drevo od spoločnosti

Pece na drevo sa delia na:

Pece na drevo s prikladaním v saune
 

Vyhrievate a prikladáte priamo v priestore sauny, odmenou je vám tak žiara plameňov poskakujúca po stenách sauny a intenzívne saunové teplo s vôňou dreva - to je priamo esencia fínskeho saunovania! Na druhej strane, musíte ísť s každým polienkom dreva až do sauny  a občas musíte vyniesť popolník.

Pece na drevo s prikladaním mimo sauny
 

V saune intenzívne teplo, ale prikladáte pohodlne zvonku - veľká výhoda pre časté saunovanie. Prídete o pohľad na plamene v saune, ale priestor sauny bude čistejší. Pokiaľ prikladáte z odpočivárne, vyhrejete i tú a najlepšie je pre tieto účely kombinácia DUO - vnútri saunová pec, v odpočivárni krb. Pozor však na bezpečnostné limity - okolo prechodu pece stenou nesmie byť táto časť drevená.

Chcete si saunu postaviť sami?

Pozrite sa na produkty, ktoré ponúkame

Ukážky našich realizácií s rôznymi typmi pece

Stačí len zadať dopyt a my vás kontaktujeme

Originálna sauna na mieru môže byť vaša

Zadať dopyt
Zavřít
Loading...