Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR

Saunové pece na drevo a komíny

Saunová pec na drevo zaujme predovšetkým po estetickej stránke. Príjemné svetlo a mihotanie plameňov v potemnelom priestore sauny je zážitok, ktorý vám žiadny iný typ sauny neumožní. Oproti elektrickej peci ale budete potrebovať viac priestoru a je potrebné tiež počítať s mierne náročnejšou údržbou. Pokiaľ ale nemáte radi kompromisy a chcete si dopriať skutočne autentický zážitok, drevená pec HARVIA je voľbou pre vás. Výrobky firmy HARVIA majú na viac výnimočne efektívny systém pre cirkuláciu vzduchu v saune, ktorý zaručuje rýchle vyhriatie sauny, čo zvyšuje komfort a saunovanie tiež citeľne zlacňuje.

Pec je možné pripojiť aj na niektoré typy už postavených komínov. Iste tak oceníte, že pri používaní pece na drevo vo vonkajších saunách nemusíte riešiť prívod elektrického prúdu. Pec na drevo sa tiež vyznačuje dlhou životnosťou, pri správnom zachádzaní vám vydrží aj desiatky rokov.

Doba vyhriatia sauny záleží ako na zvolenom druhu dreva, tak na skúsenostiach človeka, ktorý obsluhuje ohrievač. Orientačná doba vyhriatia je medzi 30 až 90 minútami. Behom saunovania je potrebné prikladať drevo, aby sa udržovala dostatočne vysoká teplota. Výnimkou sú niektoré pece s veľkými zásobníkmi na kamene, ako sú napríklad Harvia Legend 150. Horúce kamene dobre vyhrejú saunu aj potom, čo oheň v peci vyhasol. Po skončení saunovania a vychladnutia pece je nutné ich vyčistiť, a tak zároveň pripraviť na ďalšie saunovanie.

Pre dokonalý pôžitok zo saunovania je potrebné zvoliť správne ohrievacie drevo. Vo Fínsku sa najčastejšie používa osika a breza, pretože obsahujú málo živice, dobre horia a vytvárajú príjemnú relaxačnú atmosféru. V Čechách a na Slovensku môže byť vhodnou alternatívou jelša či borovica, ktoré majú podobné ohrevné vlastnosti. Drevo musí byť dostatočne vysušené a v ideálnom prípade naštiepané.

 

Filtrovanie:


Cena

Zoradenie produktu:

Výrobca
Výkon (kW)
Prikladanie zvonku

Saunová pec na drevo HARVIA M3

Cena: 347,80 EUR

Kachle na drevo HARVIA M3 sú vhodné pre menšie, drevom vykurované sauny. Kachle sú vybavené sklenenými dvierkami, ktoré umožňujú Prienik teplého svetla ohňa a umocňujú tak atmosféru pri saunovaniu. Materiálom je elegantný čierny grafit doplnený prednou časťou a výduchy z nerezovej ocele. Výkon zodpovedá saunám s rozmermi 6-13 m3 - tj. 16,5 kW. Rozmery kachlí 39x71x45 cm, samotná kachle váži 45kg, maximálneho množstva kameňov je 30 kg.

Saunová pec na drevo HARVIA M3 SL

Cena: 523,49 EUR

HARVIA M3 sú vybavené sklenenými dverami, takže teplé svetlo ohňa dotvorí saunovaciu atmosféru. Farba kachlí je elegantný čierny grafit, kachle majú predok a prieduchy na vzduch z nerezovej ocele. Model SL je tou pravou voľbou pre všetkých, ktorí chcú saunu vyhriať z pohodlia inej miestnosti. Smer otvárania dvierok sa dá pre ešte ľahšiu obsluhu zmeniť. Doporučená veľkosť sauny je 6-13 m3.

Komínový set HARVIA 1500 mm, steel

Cena: 641,11 EUR

Vysoko kvalitný komínový set HARVIA WHP1500 obsahuje: 1,5m dlhý dvojplášťový komín, 1m jednoplášťové trubky, nerezový lem okolo komínu z vnútornej strany sauny, izolačný lem okolo komínu, upevňovacie sponky, gumový lem na strechu sauny ukončovaciu krytku komínu proti dažďu.

Ochranný štít ku kachliam Legend 520 x 1000 x 125 mm

Cena: 192,16 EUR

Ochranný štít ku kachliam Legend - farba čierna

Oceľový kôš pre palivové drevo HARVIA Legend

Cena: 143,81 EUR

Oceľový kôš pre palivové drevo HARVIA Legend. Drevené madlo sa v saune nezahrieva. Efektné kombinácia dreva a čierneho kovu. Remeselný vzhľad, tradičný dizajn, kvalita HARVIA.

Ochranný štít ku kachliam Legend 470 x 48-65 x 665 mm

Cena: 224,94 EUR

Ochranný štít ku kachliam Legend. Plášť je vyrobený z čierneho lakovaného plechu.

Predĺženie pre komín 1000 mm, steel

Cena: 302,68 EUR

Predĺženie pre komín 1000 mm

Zahnutý dymovod 45°, 115 mm - nerezový

Cena: 81,11 EUR

Zahnutý dymovod 45°, 115 mm, nehrdzavejúca oceľ

Predĺženie pre komín 500 mm, steel

Cena: 211,81 EUR

Predĺženie pre komín 500 mm

Kamenná stena HARVIA 534 x 2040 mm

Cena: 559,69 EUR

Dekoratívnu stenu HARVIA môžete umiestniť za pece, môžete ňou zakryť celú stenu alebo napríklad len jeden roh. Pokiaľ hľadáte jednoduchý spôsob, ako rozjasniť vzhľad vašej sauny, kamenná stena je presne pre vás. Tvorí ju vysoko kvalitná keramická imitácia kameňa. Stenu rámuje hliníková lišta, ktorá perfektne dotvára celý vzhľad. Spodná časť dekoratívnej kamennej steny je vyrobená z brúsenej ocele, čo vám umožní štýlovo pripevniť pece na stenu. Pri tejto inštalácii nezabudnite, že šróby musia byť umiestňované iba do nosných prvkov steny. Dodávka obsahuje montážny materiál a vrtáky, pre montáž kamennej steny a kachlí na stenu.

Kryt prevlečky pre oceľový komín - nerezový

Cena: 25,65 EUR

Náhradný diel pre saunové pece na drevo HARVIA.

Predĺženie pre komín 500 mm, steel - lakovaná oceľ, black

Cena: 220,08 EUR

Predĺženie pre komín 500 mm, steel - lakovaná oceľ, black

Ochranný podlahový štít 470 x 48-65 x 665 mm

Cena: 217,55 EUR

Ochranný štít kachlí HARVIA je bezpečnostný prvok k podloženiu ohrievača. Rozmery uloženia sú výška 48-65cm, šírka 47cm a dĺžka 665 cm. Štít je určený pre ochranu podlahy pod kachľami na drevo. Chráni pred vzplanutím drevenej podlahy, prasknutiu dlažby alebo znehodnotenia iných tepelne neodolných podláh. Štít je vhodný pre typy kachlí: M1, M3, 20 Pro Series, Premium.

Saunová pec na drevo HARVIA 20 Pro

Cena: 707,48 EUR

Nový model 20 PRO je určený pre vykurovanie väčších sáun, sú to robustné kachle vo veľmi kvalitnom spracovaní. Kachle sú vybavené sklenenými dverami, takže hrejivé svetlo ohňa dotvorí saunovaciu atmosféru. Farba kachlí je elegantný čierny grafit, kachle majú predok a prieduchy na vzduch z nerezovej ocele. kachle majú nastaviteľné nožičky pre ľahké umiestnenie v saune. Doporučená veľkosť sauny je 8–20 m3, maximálne množstvo kameňov je 40 kg.

Návlek komína - pece Legend

Cena: 168,28 EUR

Kryt dymovodu môže byť použitý so všetkými kachľami na drevo typu Legend, a s nerezovými komínmi HARVIA. Rozmery: priemer 300 mm, výška 560 mm. Maximálna kapacita kameňov 40 kg.