Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR

Saunové pece na drevo a komíny

Saunová pec na drevo zaujme predovšetkým po estetickej stránke. Príjemné svetlo a mihotanie plameňov v potemnelom priestore sauny je zážitok, ktorý vám žiadny iný typ sauny neumožní. Oproti elektrickej peci ale budete potrebovať viac priestoru a je potrebné tiež počítať s mierne náročnejšou údržbou. Pokiaľ ale nemáte radi kompromisy a chcete si dopriať skutočne autentický zážitok, drevená pec HARVIA je voľbou pre vás. Výrobky firmy HARVIA majú na viac výnimočne efektívny systém pre cirkuláciu vzduchu v saune, ktorý zaručuje rýchle vyhriatie sauny, čo zvyšuje komfort a saunovanie tiež citeľne zlacňuje.

Pec je možné pripojiť aj na niektoré typy už postavených komínov. Iste tak oceníte, že pri používaní pece na drevo vo vonkajších saunách nemusíte riešiť prívod elektrického prúdu. Pec na drevo sa tiež vyznačuje dlhou životnosťou, pri správnom zachádzaní vám vydrží aj desiatky rokov.

Doba vyhriatia sauny záleží ako na zvolenom druhu dreva, tak na skúsenostiach človeka, ktorý obsluhuje ohrievač. Orientačná doba vyhriatia je medzi 30 až 90 minútami. Behom saunovania je potrebné prikladať drevo, aby sa udržovala dostatočne vysoká teplota. Výnimkou sú niektoré pece s veľkými zásobníkmi na kamene, ako sú napríklad Harvia Legend 150. Horúce kamene dobre vyhrejú saunu aj potom, čo oheň v peci vyhasol. Po skončení saunovania a vychladnutia pece je nutné ich vyčistiť, a tak zároveň pripraviť na ďalšie saunovanie.

Pre dokonalý pôžitok zo saunovania je potrebné zvoliť správne ohrievacie drevo. Vo Fínsku sa najčastejšie používa osika a breza, pretože obsahujú málo živice, dobre horia a vytvárajú príjemnú relaxačnú atmosféru. V Čechách a na Slovensku môže byť vhodnou alternatívou jelša či borovica, ktoré majú podobné ohrevné vlastnosti. Drevo musí byť dostatočne vysušené a v ideálnom prípade naštiepané.

 

Filtrovanie:


Cena

Zoradenie produktu:

Výrobca
Výkon (kW)

Kamenný obklad, štiepaný kameň za pece, bridlica

Cena: 91,06 EUR

Kamenný obklad, bridlica 60x15 cm

Kamenný obklad, štiepaný kameň za pece, bridlica

Cena: 89,41 EUR

Kamenný obklad, bridlica SPZ 55x15x2,5-3 cm

Kamenný obklad, štiepaný kameň za pece, kremenec

Cena: 105,18 EUR

Kamenný obklad, kremenec 60x15 cm

Oceľový kôš pre palivové drevo HARVIA Legend

Cena: 114,91 EUR

Oceľový kôš pre palivové drevo HARVIA Legend. Drevené madlo sa v saune nezahrieva. Efektné kombinácia dreva a čierneho kovu. Remeselný vzhľad, tradičný dizajn, kvalita HARVIA.

Saunová pec na drevo HARVIA M3

Cena: 346,80 EUR

Kachle na drevo HARVIA M3 sú vhodné pre menšie, drevom vykurované sauny. Kachle sú vybavené sklenenými dvierkami, ktoré umožňujú Prienik teplého svetla ohňa a umocňujú tak atmosféru pri saunovaniu. Materiálom je elegantný čierny grafit doplnený prednou časťou a výduchy z nerezovej ocele. Výkon zodpovedá saunám s rozmermi 6-13 m3 - tj. 16,5 kW. Rozmery kachlí 39x71x45 cm, samotná kachle váži 45kg, maximálneho množstva kameňov je 30 kg.

Ochranný štít ku kachliam Legend 520 x 1000 x 125 mm

Cena: 182,20 EUR

Ochranný štít ku kachliam Legend - farba čierna

Predĺženie pre komín 500 mm

Cena: 200,84 EUR

Predĺženie pre komín 500 mm

Komínový set HARVIA 1500 mm

Cena: 600,72 EUR

Vysoko kvalitný komínový set HARVIA WHP1500 obsahuje: 1,5m dlhý dvojplášťový komín, 1m jednoplášťové trubky, nerezový lem okolo komínu z vnútornej strany sauny, izolačný lem okolo komínu, upevňovacie sponky, gumový lem na strechu sauny ukončovaciu krytku komínu proti dažďu.

Saunová pec na drevo HARVIA M3 SL

Cena: 453,60 EUR

HARVIA M3 sú vybavené sklenenými dverami, takže teplé svetlo ohňa dotvorí saunovaciu atmosféru. Farba kachlí je elegantný čierny grafit, kachle majú predok a prieduchy na vzduch z nerezovej ocele. Model SL je tou pravou voľbou pre všetkých, ktorí chcú saunu vyhriať z pohodlia inej miestnosti. Smer otvárania dvierok sa dá pre ešte ľahšiu obsluhu zmeniť. Doporučená veľkosť sauny je 6-13 m3.

Predĺženie pre komín 1000 mm

Cena: 286,80 EUR

Predĺženie pre komín 1000 mm

Dymovod 1,0 m 115 mm - nerezový

Cena: 92,40 EUR

Dymovod 1,0 m 115 mm, nehrdzavejúca oceľ

Kôš na drevo HARVIA

Cena: 39,61 EUR

Špeciálny kôš na drevené špalky pre ľahké prenášanie dreva do sauny s kachľami na drevo - vďaka nemu už nebudete mať celé paže poškriabané a od smoly. Kôš sa môže behom saunovania ponechať na podlahe v saune, ale musí sa dodržať bezpečnostná vzdialenosť od kachlí. Držiak koša je z masívneho kusu jelše. Textilný povrch, umývateľný, vystužený. Drevená spodná časť.

Kamenný obklad, štiepaný kameň za pece, kremenec

Cena: 98,12 EUR

Kamenný obklad, kremenec 60x15 cm

Liatinová mriežka pre saunové pece na drevo HARVIA

Cena: 29,48 EUR

Náhradný diel pre všetky saunové kachle na drevo HARVIA. Rozmery 29x13x1,5cm.

Návlek komína - pece Legend

Cena: 137,33 EUR

Kryt dymovodu môže byť použitý so všetkými kachľami na drevo typu Legend, a s nerezovými komínmi HARVIA. Rozmery: priemer 300 mm, výška 560 mm. Maximálna kapacita kameňov 40 kg.