Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR

Saunové pece na drevo a komíny

Saunová pec na drevo zaujme predovšetkým po estetickej stránke. Príjemné svetlo a mihotanie plameňov v potemnelom priestore sauny je zážitok, ktorý vám žiadny iný typ sauny neumožní. Oproti elektrickej peci ale budete potrebovať viac priestoru a je potrebné tiež počítať s mierne náročnejšou údržbou. Pokiaľ ale nemáte radi kompromisy a chcete si dopriať skutočne autentický zážitok, drevená pec HARVIA je voľbou pre vás. Výrobky firmy HARVIA majú na viac výnimočne efektívny systém pre cirkuláciu vzduchu v saune, ktorý zaručuje rýchle vyhriatie sauny, čo zvyšuje komfort a saunovanie tiež citeľne zlacňuje.

Pec je možné pripojiť aj na niektoré typy už postavených komínov. Iste tak oceníte, že pri používaní pece na drevo vo vonkajších saunách nemusíte riešiť prívod elektrického prúdu. Pec na drevo sa tiež vyznačuje dlhou životnosťou, pri správnom zachádzaní vám vydrží aj desiatky rokov.

Doba vyhriatia sauny záleží ako na zvolenom druhu dreva, tak na skúsenostiach človeka, ktorý obsluhuje ohrievač. Orientačná doba vyhriatia je medzi 30 až 90 minútami. Behom saunovania je potrebné prikladať drevo, aby sa udržovala dostatočne vysoká teplota. Výnimkou sú niektoré pece s veľkými zásobníkmi na kamene, ako sú napríklad Harvia Legend 150. Horúce kamene dobre vyhrejú saunu aj potom, čo oheň v peci vyhasol. Po skončení saunovania a vychladnutia pece je nutné ich vyčistiť, a tak zároveň pripraviť na ďalšie saunovanie.

Pre dokonalý pôžitok zo saunovania je potrebné zvoliť správne ohrievacie drevo. Vo Fínsku sa najčastejšie používa osika a breza, pretože obsahujú málo živice, dobre horia a vytvárajú príjemnú relaxačnú atmosféru. V Čechách a na Slovensku môže byť vhodnou alternatívou jelša či borovica, ktoré majú podobné ohrevné vlastnosti. Drevo musí byť dostatočne vysušené a v ideálnom prípade naštiepané.

 

Cena:

Vhodný objem sauny (m³)

Saunová pec na drevo HARVIA M3

Cena: 346,80 EUR

kachle na drevo HARVIA M3 sú vybavené sklenenými dvierkami, vo farbe grafitovej. Na hornej časti je nerezový deflektor. Výkon odpovedá saunám s rozmermi 4.5–13 m3 , maximálny objem kameňov s váhou 30 kg. Rozmer kachlí je 39x 71 x 43 cm. Váha samotných kachlí je 45 kg.

Komínový set HARVIA 1500 mm

Cena: 600,72 EUR

Vysoko kvalitný komínový set HARVIA WHP1500 obsahuje: 1,5m dlhý dvojplášťový komín, 1m jednoplášťové trubky, nerezový lem okolo komínu z vnútornej strany sauny, izolačný lem okolo komínu, upevňovacie sponky, gumový lem na strechu sauny ukončovaciu krytku komínu proti dažďu.

Saunová pec na drevo HARVIA M3 SL

Cena: 453,60 EUR

HARVIA M3 sú vybavené sklenenými dverami, takže teplé svetlo ohňa dotvorí saunovaciu atmosféru. Farba kachlí je elegantný čierny grafit, kachle majú predok a prieduchy na vzduch z nerezovej ocele. Model SL je tou pravou voľbou pre všetkých, ktorí chcú saunu vyhriať z pohodlia inej miestnosti. Smer otvárania dvierok sa dá pre ešte ľahšiu obsluhu zmeniť. Doporučená veľkosť sauny je 6-13 m3.

Pec na drevo HARVIA Linear 16

Cena: 385,39 EUR

Nové kachle na drevo WK160C podobné kachliam M3, avšak kachle HARVIA Linear16 sú väčšie a výkonnejšie! Novinka roku 2015. Výkon kachlí je 17,9 kW, vhodné pre menšiu až stredne veľkú saunu. Do kachlí sa vojde max. 36 kg kameňov, ktoré nie sú v cene kachlí. Nerezový štít na prednej časti kachlí.

Kamenný obklad, štiepaný kameň za pece, bridlica

Cena: 84,44 EUR

Kamenný obklad, bridlica SPZ 55x15x2,5-3 cm

Ochranný štít - kompletný M1, M2, M3/SL

Cena: 209,40 EUR

Ochranný štít kompletný pre pece M1,M2, M3/SL, rozmer 480x800 mm

Liatinová mriežka pre saunové pece na drevo

Cena: 28,53 EUR

Náhradný diel pre saunové pece na drevo HARVIA 50 ltr. Bojlery 2010->.

Návlek komína - pece Legend

Cena: 137,33 EUR

Kryt dymovodu môže byť použitý so všetkými kachľami na drevo typu Legend, a s nerezovými komínmi HARVIA. Rozmery: priemer 300 mm, výška 560 mm. Maximálna kapacita kameňov 40 kg.

Predĺženie pre komín 1000 mm

Cena: 286,80 EUR

Predĺženie pre komín 1000 mm

Saunová pec na drevo HARVIA 20 SL

Cena: 687,72 EUR

Model SL je tou pravou voľbou pre všetkých, ktorí chcú saunu vyhriať z pohodlia inej miestnosti. Smer otvárania dvierok sa dá pre ešte ľahšiu obsluhu zmeniť. kachle naviac môžu byť pripojené k externému bojleru. Voda sa zahrieva spolu s tým, ako kachle vykurujú saunu. kachle sú vybavené sklenenými dverami, takže hrejivé svetlo ohňa dotvorí saunovaciu atmosféru. Farba kachlí je elegantný čierny grafit, verzia. kachle majú nastaviteľné nožičky pre ľahké umiestnenie v saune. Doporučená veľkosť sauny je 8–20 m3.

Predĺženie pre komín 500 mm

Cena: 200,84 EUR

Predĺženie pre komín 500 mm

Saunová pec na drevo HARVIA Legend 240 SL

Cena: 1 177,20 EUR

kachle Legend majú modernú konštrukciu roštu, ktorá umožňuje efektívnejšie a čistejšie spaľovanie dreva. Menšia bezpečnostná vzdialenosť, než je obvyklé, vám umožní slobodnejšie zvoliť umiestnenie lavíc. HARVIA Legend 240 sú excelentnou voľbou pre stredne veľké sauny. kachle sú vybavené veľkými štýlovými presklenými dvierkami s oceľovým rámom. Polohovateľné nožičky uľahčujú vhodné umiestnenie kachlí v saune. Model SL je tou pravou voľbou pre všetkých, ktorí chcú saunu vyhriať z pohodlia inej miestnosti. Smer otvárania dvierok sa dá pre ešte ľahšiu obsluhu zmeniť. Saunová kachle disponujú výkonom 21 kW.

Ochranný štít ku kachliam Legend 470 x 48-65 x 665 mm

Cena: 213,28 EUR

Ochranný štít ku kachliam Legend. Plášť je vyrobený z čierneho lakovaného plechu.

Pec na drevo HARVIA 16

Cena: 395,62 EUR

Nové kachle na drevo WK160 podobné kachliam M3, avšak kachle HARVIA 16 sú väčšie a výkonnejšie! Novinka roku 2015. Výkon kachlí je 17,9 kW, vhodné pre menšiu až stredne veľkú saunu. Do kachlí sa vojde max. 36 kg kameňov, ktoré nie sú v cene kachlí.

Saunová pec na drevo HARVIA Legend 150

Cena: 854,40 EUR

Saunové kachle HARVIA Legend sa vyznačujú spracovaním napodobňujúce drátené koše, ktoré sú historicky najstaršou formou saunových kachlí. Saunové kachle Legend 150 sú robustné kachle s priestorom na 120Kg lávových kameňov . Saunové kachle s výkonom 16 kW, pre sauny s objemom 6 - 13 m3.