Jednym z našich referenčných projektov je i veľmi podarená sudová sauna pri Liberci, pre ktorú zákazník pripravil miesto s krásnym výhľadom. Sauna je preto situovaná voľne v prírode.

 

Aby podkladové materiály nerušili prírodný vzhľad, bolo ukotvenie zaistené formou zinkovaných kotviacich prvkov, ktoré sa dajú zohnať v obchpodoch so stavebnými materiálmi. S použitím zemných zinkovaných vrutov sa dá betónu vyhnúť úplne. Tieto šrubovacie kotvy so závitom sa vyrábajú z pozinkovanej ocele a sú vhodné pre stavby a zariadenia od detských ihrísk až po stojany na dopravné značky a vlajkové stožiary Vykazujú značnú nosnosť a nekorodujú. Pomerne jednoducho sa ukotvujú. Zemné vruty sú vhodné do ľubovoľného druhu pôdy, s výnimkou skalnatého podkladu. Pokiaľ nie je možné použiť vruty, môžeme použiť podobnú  kotvu, ktorá sa neskôr betónuje.

 

Odporúčame saunu umiestniť na nesavý podklad tak, aby drevený nosník nenasával vodu, čím by mohlo dôjsť  k jeho neskoršiemu poškodeniu plesňami.

Opis a rozmery

Opis:

Sudová sauna termowood 3000 mm
Sudová sauna s dvoma miestnosťami. Sauna je vybavená prezliekacou miestnosťou. 

 

Rozmery:

Dĺžka 3000 mm, priemer 2070 mm. Potiareň je 1710 mm dlhá, odpočiváreň 952 mm dlhá. Sauna je určená na saunovanie 2 - 4 osôb.

Materiál

  • obklady stien sauny – termowood borovica severská
  • obklady lavíc sauny – osika

Dvere:

celosklenené dvere z odpočivárne do potiarne
vstupné dvere drevené s dlhým skleneným priezorom 

Vybavenie

Pec: 

Fínska saunová pec Harvia M3 na drevo, výkon 13kW
Nerezový komínový set Harvia

 

Osvetlenie sauny:
sklenený priezor pece, soľné lampy

Zavřít
Loading...