Poradňa

Ako je to so spotrebou energie pri saunovaní – často kladené otázky

V nadchádzajúcej zime bude veľká časť Európy aj zahraničia nazerať na cenu energií s väčšou obozretnosťou než v predchádzajúcich rokoch. Mnoho ľudí si môže myslieť, že návšteva sauny je jedna z vecí,…

Čítať viac

Odborník radí: Ako najlepšie vybrať domácu saunu?

Náš odborník Zdeněk Kolář vám objasní rozdiely medzi jednotlivými typmi sáun a odporučí, ako vybrať saunu, ktorá splní vaše očakávanie.

Čítať viac

Stavba domácej sauny: Na čo sa vopred pripraviť?

V článku sa dozviete, ako by mala vyzerať stavebná pripravenosť pred realizáciou vašej domácej sauny, aby montáž mala čo najhladší priebeh.

Čítať viac

Domácí sauna. Ano, nebo ne?

Přemýšlíte o pořízení domácí sauny? Přečtěte si, jaké jsou její výhody, co je třeba promyslet, nebo jakou saunu vybrat.

Čítať viac

Výhody infrasauny: v čem se liší od finské či parní sauny

Ve finských saunách je hodně teplo, v parních hodně vlhko. Infrasauny fungují na odlišném principu, záření proniká přímo do vaší pokožky, svalů i kloubů.

Čítať viac

5 dôvodov, prečo chodiť do sauny aj cez leto

Ako veľmi sa v zime tešíme na leto, až sa konečne pekne vyhrejeme, rovnako tak sa v lete túžime pred nemilosrdnou a dotieravou horúčavou schovať – napríklad aj skokom po hlave do suda naplneného…

Čítať viac

Aké doplnky by vám v saune rozhodne nemali chýbať?

Spríjemnite si saunovanie a zadovážte si doplnky do sauny, ktoré vám zaistia dokonalý komfort. Ktoré vychytávky by vašej pozornosti rozhodne nemali uniknúť?

Čítať viac

Údržba domácí sauny: jak často a čím ji ideálně čistit?

Při péči o saunu byste měli kabinu 1× za měsíc vyčistit pomocí čističe na dřevo a jednou za čtvrt roku ošetřit parafínovým olejem. Záleží ale i na dřevě.

Čítať viac

Najlepšie drevo do sauny? Voľte ideálne severské dreviny

Sprievodca pre výber vhodného dreva do sauny. O ktoré drevo je potrebné sa viac starať, kedy sa rozhodnúť pre tepelne upravené drevo, čo je abachi a ďalšie zaujímavosti.

Čítať viac

Vše o saunování: kdy, jak často a na co si dát pozor

Přečtěte si základní pravidla správného saunování. Co jíst, pít, jak se chovat v kabině nebo co dělat po skončení saunování.

Čítať viac

Čo by ste mali vedieť o saunovaní

O liečebných a relaxačných účinkoch saunovania niet pochýb. Veď teplovzdušné kúpele poznal s najvyššou pravdepodobnosťou už pračlovek v mladšej dobe kamennej.

Čítať viac

Čo je sauna?

Sauna je pôvodné fínske slovo označujúce malú stavbu alebo miestnosť, ktorá sa po vykúrení používa ako ohrievareň pri saunovaní. Vnútro sauny je dobre izolované od okolia, vykladané drevom, ktoré…

Čítať viac

Stačí len zadať dopyt a my vás kontaktujeme

Originálna sauna na mieru môže byť vaša

Zadať dopyt
Zavřít
Loading...