V nádhernom prostredí odľahlých Jeseníkov sa v čistej prírode pri horskej osade Zlatých Hor krásne vyníma nové Wellnes hotela Franz. Do projektu bola zahrnutá samostatná parná sauna, Kneippov chodník, kúpeľná regeneračná miestnosť s pivnými kúpeľmi a fínska sauna.

 

Parná sauna je vybavená parným generátorom Harvia HGX60, na ktorý je napojená aróma pumpa HARVIA s možnosťou regulácie intenzity arómy pomocou digitálneho ovládania.

 

V kúpeľnej miestnosti boli osadené dve kúpacie kade Osiris s akrylátovou vložkou s jednoduchým čistením, jelšovým lakovaným drevom a masívnymi nerezovými obručami. Kneippov chodník je lekárska procedúra založená na striedaní teplej a studenej vody, a tým zlepšení obehu krvi v tele.

Fínska sauna je ohrievaná robustnou tradičnou pecou Harvia Legend 165, doplnenou o ohrádku proti popáleniu, na lavice sme v saune použili termojelšu s profilom 28*160, na steny palubovky taktiež z termojelše s profilom 15x120 STS. Fínska i parná sauna majú osadené luxusné sklenené dvere Premium s vertikálnymi nerezovými madlami a masívnymi pántmi.

Opis a rozmery

Opis:

Fínska parná sauna na mieru

 

Rozmery:
3000 x 2000 mm

Materiál

  • obklady stien sauny – osika (najsvetlejší variant) 
  • obklady lavíc sauny – ohýbané drevo abachi, africká vŕba

Dvere:
celosklenené dvere s prémiovým madlom, dorma 

Vybavenie

Pec: 
Fínska saunová pec Harvia Kivi PI 90 o výkonu  9 kW

 

Osvetlenie sauny:
Pomocou projektorov VPL30C s diaľkovým spínaním, podsvietený teplomer, podsvietená misa, "fire flame", stropné svetlo cariitti SCA

Zavřít
Loading...