Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR
Covid-19? PREDAJ neprerušený! Predajňa pre maloobchod uzavretá, ďalšie informácie o službách a prípadných obmedzeniach predaja na pobočke nájdete TU.

Saunové palubovky

Severský smrek

Severský smrek je najpoužívanejší materiál na obklady sauny. Je veľmi obľúbený kvôli nízkej cene, ale aj svojim vlastnostiam - sukom a zásmolkom, ktoré saune dodávajú typickú kresbu a vôňu.

Osika

Osika je drevo svetlej farby s výrazným leskom s čistými svetlými líniami bez sukov a zásmolkov. Osika je tiež veľmi odolná proti oxidácii a žltnutiu.

Jelša

Drevo jelše čiernej má svetlo načervenalú hnedú farbu. Je typické svojou trvanlivosťou a v mokrom prostredí tvrdne. Navyše dobre odoláva vlhkosti a drží stály tvar.

Borovica Thermowood RADIATA

Drevo z borovice je charakteristické miernym červeným nádychom. Časom drevo ešte stmavne a dotvorí krásny kontrast s interiérom.

Céder

Cédrové drevo patrí k jedným z najkvalitnejších na svete. Je uznávané pre svoj vzhľad, ľahkosť, vôňu, izolačné schopnosti, dlhú životnosť, prirodzenú odolnosť a nízke nároky na údržbu.

Abachi Thermowood

Tepelne ošetrené drevo africkej vŕby Abachi sa vyznačuje veľmi nízkou tepelnou vodivosťou, preto sú vhodné pre stavbu interiéru sauny. Materiál je veľmi ľahký a mäkký. Pri saunovaní je príjemný na sed

Topoľ

Topoľové drevo má krémovo bielu až svetlo slamovú farbu. Je typické tým, že veľmi rýchlo schne.

Topol Thermowood

Topoľové drevo je typické tým, že veľmi rýchlo schne. Kresba dreva nie je skoro vidieť, časom ľahko šedne, je bez hrčí a bez lesku. Topol sa takmer neohne a je veľmi odolný proti deformáciám. Naviac s

Kelo

Kelo wood predstavuje niekoľko sto rokov staré kmene mŕtvych borovíc, ktoré disponujú výnimočnými vlastnosťami pre stavbu sauny.

Lipa Thermowood

Lipové drevo THERMOWOOD je ideálnym materiálom pre stavbu sauny. Drevo je spracované v autoklávoch na patentovanej technológii, po ktorej je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie.

Saunové palubovky sú kvalitné a pevné obkladové drevo, z výroby upravené do profilu zásuvných lát, ktoré sa pre stavbu sauny používajú najčastejšie. Drevo je zvyčajne spracované na štvorstranných frézach do žiadaného profilu so zásuvným spojom v podobe perodrážky. Vo výhradnom zastúpení firiem Harvia a Ha Serv ponúkame palubovky zo severských zemí. V ponuke máme napr. fínsky smrek, jelšu, osiku, topoľ, borovicu a céder. Na slovenský trh však okrem štandardného profilu STP (zaoblené hrany) radi uvádzame aj novinky ako napr. palubovkové profily STS (ostré hrany) - medzera medzi perom a drážkou je 10 mm a STS4 (ostré hrany) - medzera medzi perom a drážkou je 4 mm, SRP (vlnky) či široké dosky borovica Kelo.

Severský smrek – v našom prípade Fínsky smrek – je najpoužívanejší materiál na obkladanie stien sauny, ktorý je vhodný do fínskej sauny, aj do infrasauny. Je veľmi obľúbený kvôli nízkej cene a dobrým vlastnostiam. Smrekové drevo vylučuje malé množstvo živice, a vďaka tomu svetlá farba dreva zostáva stálá po mnoho rokov. Severský smrek je charakteristický sukovitou štruktúrou a zásmolkami, ktoré saune dodávajú typickú vôňu dreva. Suky nesmú byť vypadané, sukovitosť je inak žiadúca a je typickým rysom dreviny. Severský smrek je pevnejší a pracuje menej ako drevo z našich klimatických podmienok. Letokruhy dreva sú vďaka nepriaznivým severským podmienkam bližšie pri sebe, a drevo sa preto menej krúti, je stálejšie a menej absorbuje vlhkosť. Vďaka tomu vám severské drevo vydrží v saune dlho.

Severský kefovaný smrek má podobné vlastnosti ako severský smrek. Kefovanie dreva spočíva v mechanickom odstránení mäkšej jarnej časti letokruhu. Na takto upravenej ploche lepšie vystúpi textúra dreva. Tieto palubovky sú ideálne do chalúp, štýlových reštaurácií, klubov a samozrejme sáun, všade kde chcete docieliť krásneho rustikálneho vzhľadu sauny.

Jelša sa vyznačuje jemnou kresbou. Palubovka má krásny odtieň červenej, ktorý sa časom zvýrazní. Palubovky môžu mať na svojej ploche mierne rozdiely vo farbe. Drevo je celkom bez sukov, s minimom viditeľných letokruhov. Veľmi dobre sa udržiava.

Osika je tradičný saunový materiál, ktorý má skvelé vlastnosti pre použitie v saune. Farba osiky prináša do sauny svieži nádych. Osika je drevo svetlej farby s výrazným leskom, ktorý sa vyznačuje čistými svetlými líniami bez sukov a zásmolkov, čo zaručuje luxusný vzhľad sauny. Osika podlieha oxidácii a žltnutiu menej než fínsky smrek. Vaša sauna si tak udrží krásny vzhľad veľmi dlhý čas. U osiky odporúčame vyskúšať zaujímavé farebné kombinácie s tmavým drevom – inšpirovať sa môžete v našich vzorkových predajniach.

Borovica – palubovky z borovice sú krásne dosky bez sukov s miernym červeným nádychom. Časom drevo ešte mierne stmavne, a dotvorí tak krásny kontrast s interiérom. Sladká vôňa dreva vám bude pripomínať borové lesy.

Céder – Saunová palubovka z cédra je prvotriedne drevo (kvalita „A") dovážané priamo z Fínska. Je to krehkejšie drevo, ktoré je farebne veľmi rôznorodé, a preto sa hodí do moderných extravagantnejších sáun. Je obľúbené pre svoj prírodný vzhľad, nízku hmotnosť, vôňu, dlhú životnosť a nízke nároky na údržbu.

Thermowood je tepelne upravené drevo. Termoúprava dreva prebieha len za pomoci tepla a vodnej pary, a celý výrobný proces je tak úplne ekologický. Tepelná úprava pozitívne ovplyvňuje a zlepšuje nielen trvanlivosť, ale aj ďalšie fyzikálne a mechanické vlastnosti. Proces navyše o 3-6 odtieňov stmaví drevo, čo uľahčuje jeho údržbu. Viac sa dozviete tu.

Filtrovanie:


Cena

Zoradenie produktu:

Druh dreva:
Úprava dreva:
Dĺžka palubovky (mm):
Šírka palubovky (mm):
Hrúbka palubovky (mm):

Saunové palubovky céder WRC 12x96x2130mm (8ks/bal),STP

Cena: 7,55 EUR

Palubovky západného červeného cédru WRC. Palubovky na obklady stien a pre stavbu sauny, dovoz Kanada. Drevo s charakteristickou korenenou arómou a sfarbením. Palubovky STP, celý balík je kvalitne zabalený v originálnom tvrdom kartóne. Profil: 12x96x2130mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 8 ks/balenie.

Saunové palubovky jelša 15x90x2100 (6ks/bal),STP

Cena: 3,86 EUR

Palubovky z jelšového dreva pre stavbu sauny, dovoz zo Škandinávie. Drevo s charakteristickou arómou, vonia. Profil: 15x90x2100mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie. V balení je 1,134m2.

Saunové palubovky smrek kartáč.THERMOWOOD 15x90x2400 (6ks/bal),STP

Cena: 2,46 EUR

Palubovky severského smreku v spracovaní THERMOWOOD, naviac kartáčovaný s reliéfom. Tento typ materiálu zaistí "retro efekt". THERMOWOOD je stálofarebný materiál. Dovoz zo Škandinávie. Drevo s charakteristickou arómou, vonia po tepelnom procese z autokláv. Profil: 15x90 mm, kvalita "AB". Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie.

Saunové palubovky jelša "A" 15x90x2400 (6ks/bal),STP

Cena: 3,86 EUR

Palubovky severskej jelše. Výborný materiál pre stavbu sauny, dovoz zo Škandinávie. Drevo s charakteristickým sfarbením do červena a typickým vysokým leskom dreva. Profil: 15x90mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie.

Saunové palubovky severský smrek 15x90x2100mm (6ks/bal),STP

Cena: 1,67 EUR

Severský (fínsky) smrek - najpoužívanejší materiál na obklad sauny je charakteristický sukatou štruktúrou a smolníkmi, ktoré saune dodávajú typickú vôňu dreva. Profil 15x90 mm, kvalita "AB". Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie.

Saunové palubovky smrek THERMOWOOD 15x90x2400mm (6ks/bal),STP

Cena: 1,95 EUR

Palubovky severského smreku v spracovaní THERMOWOOD. THERMOWOOD je stálofarebný materiál. Dovoz zo Škandinávie. Drevo s charakteristickou arómou, vonia po tepelnom procese z autokláv. Profil: 15x90 mm, kvalita "AB". Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie.

Saunové palubovky osika THERMOWOOD 15x90x2100mm (6ks/bal),STP

Cena: 4,43 EUR

Palubovky z dreviny osika THERMOWOOD pre stavbu obkladu sauny. Drevo je spracované v autoklávach na patentovanej technológii tzv.THERMOWOOD. Po tomto spracovaní je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie. Dovoz zo Škandinávie. Profil: 15x90 mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie.

Saunové palubovky osika THERMOWOOD 15x90x2400mm (6ks/bal),STP

Cena: 3,98 EUR

Saunové palubovky z osikového dreva v spracovaní THERMOWOOD sú ideálnym materiálom pre stavbu obkladu sauny. Drevo je spracované v autoklávoch na patentovanej technológii tzv. THERMOWOOD, po ktorom je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie. Profil: 15x90x2400 mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po 6 ks/balenie.

Saunové palubovky osika 15x120x2100mm (6ks/bal),STS4

Cena: 6,23 EUR

Saunové palubovky z osikového dreva v spracovaní sú ideálnym materiálom pre stavbu obkladu sauny. Profil: 15x120 mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po 6 ks/balenie. Profil STS4.

Saunové palubovky osika THERMOWOOD 15x90x2400mm (6ks/bal),STP

Cena: 4,43 EUR

Palubovky z dreviny osika THERMOWOOD pre stavbu obkladu sauny. Drevo je spracované v autoklávach na patentovanej technológii tzv.THERMOWOOD. Po tomto spracovaní je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie. Dovoz zo Škandinávie. Profil: 15x90 mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie.

Saunové palubovky osika 15x90x1900mm (6ks/bal),STP

Cena: 4,22 EUR

Palubovky severskej osiky. Výborný materiál pre stavbu sauny, dovoz zo Škandinávie. Drevo s charakteristickým bielym sfarbením a typickým vysokým leskom dreva. Profil: 15x90x1900mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie.

Saunové palubovky osika 15x90x3000mm (6ks/bal),STP

Cena: 3,94 EUR

Saunové palubovky z osikového dreva, ktoré je výborným materiálom pre stavbu sauny s charakteristickým bielym sfarbením a typickým vysokým leskom dreva. Profil: 15x90x3000mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po 6 ks/balenie.

Saunové palubovky jelša THERMOWOOD 15x68x2400mm (6ks/bal),STS

Cena: 3,28 EUR

Palubovky z jelšového dreva v spracovaní THERMOWOOD. Výborný materiál pre stavbu sauny, dovoz zo Škandinávie. Drevo s charakteristickou arómou, vonia po tepelnom procese z autokláv charakteristickou vôňou dreva. THERMOWOOD je stálofarebný materiál. Profil: STS 15x68 mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie.

Saunové palubovky osika 15x90x2100mm (6ks/bal),STP

Cena: 4,22 EUR

Palubovky severskej osiky. Výborný materiál pre stavbu sauny, dovoz zo Škandinávie. Drevo s charakteristickým bielym sfarbením a typickým vysokým leskom dreva. Profil: 15x90x2100mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie. V balení je 1,134m2 .

Saunové palubovky osika 15x90x2400mm (6ks/bal),STP

Cena: 4,22 EUR

Palubovky severskej osiky. Výborný materiál pre stavbu sauny, dovoz zo Škandinávie. Drevo s charakteristickým bielym sfarbením a typickým vysokým leskom dreva. Profil: 15x90x2400mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie. V balení je 1,134m2 .