Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR
Covid-19? PREDAJ neprerušený! Predajňa pre maloobchod uzavretá, ďalšie informácie o službách a prípadných obmedzeniach predaja na pobočke nájdete TU.

Osvetlenie vodných plôch a do bazénov

Bazény a vonkajšieho prostredia sú tie najnáročnejšie podmienky, do akých sa inštalujú svietidlá. Je nutné použiť vodotesná svietidlá s krytím IP68 (trvalé ponorenie do vody pod tlakom).

Ide napr. o svietidlo S-Paver 3215 od spoločnosti Cariitti, do ktorého sú napojené optické plastové či sklenené vlákna. Pri použití čírej vnútornej šošovky svetlo vyžaruje pod uhlom 15 °, pri použití mliečnej šošovky pod uhlom 50 °.

Nad vodnú plochu aj v okolí bazéna je tiež nutné inštalovať osvetlenie s krytím IP44.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Štýlový duálny projektor Poseidon je možné použiť ako klasické svietidlo (2 × 18W klasická žiarovka) či ako projektor sa 75W halogénovou žiarovkou, ktorý na vode vykúzli magickú atmosféru, či oba svetelné zdroje dohromady. Je možné projektor doplniť efektom iskrenia či zmeny farby (šesť farieb - červená, žltá, svetlo modrá, fialová, zelená, biela). Farebnosť sa mení v nekonečnej slučke alebo zastavením na jednej farbe.

Pôsobivým doplnením ochladzovacej miestnosti, bazéna alebo celého wellness môže byť tzv. Hviezdne nebo (niekedy tiež hviezdna obloha). Je to komplet projektora a optických vlákien, pri použití rotačného kolieska medzi projektorom a zväzkom vlákien, ktorý vzniknutým "hviezdam" dodá efekt iskrenia.
Vlákna aj projektor sa inštalujú do podhľadov. Veľkosť a intenzita takto vytvoreného hviezdneho neba závisí od počtu vlákien - napr. s 300 optickými vláknami možno pripraviť veľkolepú mihotajúcu sa oblohu na priestore 10 m2.
Pri tomto počte vlákien je ich dĺžka nasledovná: 25 × 2,0 m, 50 × 2,5 m, 75 × 3,0 m, 75 × 3,5 m, 50 × 4,0 m, 25 × 4,5 m . Dokonalosť dojmu hviezdnej oblohy dokreslí niekoľko zakončení v podobe kryštálov v kombinácii s vláknami.

Filtrovanie:


Cena

Zoradenie produktu: