Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR

Osvetlenie

Svetlo je veľmi dôležitým prvkom každej sauny. Správne zvolené saunové osvetlenie pomôže dokresliť jej vzhľad a spríjemniť relaxovanie. Voľba svetla sa nesmie podceniť. Vedľa teploty kachlí a designu sauny je to tretí najvýraznejší prvok, ktorý človek v saune vníma. Z toho dôvodu sa snažíme ponúkať zákazníkom štandardné žiarovkové svetlá ako aj svetlá napájané pomocou technológie svetelných vlákien s možnosťou rôznych farebných efektov alebo intenzity.

Ctíme zásadu, že jemnejšie tlmené a rozptýlené svetlo je do sauny vhodnejšie ako ostré jasné osvetlenie. To má na saunujúceho dva efekty – za prvé fyziologické upokojenie organizmu a za druhé psychologický efekt – človek je uvoľnenejší, keď nie je vidieť každá jeho krivka.

Svetlo do sauny Harvia je základné saunové svetlo. Je vybavené závitom pre klasickú žiarovku E14. Aby bolo svetlo tlmenejšie, odporúčame ho odtieniť vkusným tienidlom. Má krytie IP44 do sauny (norma ČSN o krytiu svetiel) a je z bezpečnostného skla.

Efekty z optických vlákien do sauny

Ideálnym osvetlením do sauny je špeciálne riešenie, ktoré pomocou jedného centrálneho zdroja svetla a optických svetlovodov rozvádza svetlo do ďalších svetelných prvkov, ako sú lampy, šošovky, teplomery alebo podsvietenie kachlí. Toto riešenie nepotrebuje žiadnu údržbu a pritom vám v saune vydrží po celý čas jej životnosti bez akejkoľvek straty svietivosti.

V ponuke nájdete samostatné projektory (tie sa delia podľa typu prostredia, kde budú inštalované), ďalej zväzky optických vlákien (plastové alebo sklenené). Plastové vlákna sú určené pre priestory s teplotou do 80ºC napr. pod saunové lavice alebo do opierok. Sklenené vlákna sú odolné do 200ºC, a preto sa hodia kamkoľvek do sauny.

Vlákna sa dajú použiť ako hlavné osvetlenie, ktoré vám zo stropu po obvode sauny krásne osvetľuje štruktúru dreva alebo ako hviezdne nebo, ktoré sa rozprestiera po celom strope sauny. Tiež je možné vlákna umiestniť do opierok alebo pod lavice do sauny, prípadne do rôznych designových koncoviek Cariitti – napríklad teplomerov, rôznych kryštálov alebo nádob na vodu.

Hviezdne nebo

Hviezdne nebo Cariitti navodí príjemný dojem hviezdnej oblohy vo vašej saune. Projektor vytvára realistický efekt podobný skutočným hviezdam, pri ktorom svetlo preblikáva. Počet vlákien je voliteľný a záleží na veľkosti vašej sauny aj na vašich požiadavkách na hustotu hviezd.

Môžete si vybrať aj teplotu farieb hviezd a kryštálové koncovky, vďaka ktorým bude pocit luxusu a skutočných hviezd ešte intenzívnejší.

 

Farebná terapia

Farby majú významný vplyv na zdravotný stav človeka. Chromoterapia (farebná terapia) je liečebná metóda využívajúca účinky farieb na ľudskú psychiku. Farba svetla ovplyvňuje vaše vnímanie teploty, času, sústredenia sa a celkové psychologické rozpoloženie človeka. Vďaka farebnej terapii Harvia Color Therapy môžete pomocou priloženej riadiacej jednotky nastaviť požadovanú farbu svetla, upraviť jas a rýchlosť zmeny farieb. Pri samotnom saunovaní potom môžete pokojne aj zavrieť oči, svetlo z terapie vnímate aj cez zavreté viečka, a stále tak na vás pôsobí.

Osvetlenie parnej sauny

Pre osvetlenie parnej sauny sú vhodné plastové vlákna pre prenos svetla a projektor umiestnený mimo parnú kabínu. Vyberať môžete z nepreberného množstva kombinácií projektorov, vlákien a koncoviek - pre tlmené osvetlenie pod parné lavice sa osvedčila trvanlivá a bezúdržbová koncovka S-PAVER.

Osvetlenie relaxačných zón, tepidárií, ochladzovní

Aby ste doma nemali okolo vašej krásnej sauny nepekne vypadajúce okolie, ponúkame širokú škálu doplnkového osvetlenia. Osvetlenie Cariitti sa špecializuje na priestory, ktoré je náročné osvietiť, ako sú práve sauny alebo bazény. V ponuke máme ale aj podhľadové a interiérové svietidlá tohto výrobcu.

Filtrovanie:


Cena

Zoradenie produktu:

Saunové svetlo s tienidlom Legend - black/čierna

Cena: 61,58 EUR

Svetlo do sauny obsahuje kovový kryt (čierny) s drevenými prvkami, montážny rámček, svetlo s krytím IP44 so skleneným krytom a objímkou. Svetlo je vybavené závitom pre štandardnú žiarovku so závitom E14.

Svetlo do sauny HARVIA, IP44

Cena: 20,15 EUR

Svetlo do sauny HARVIA. Montáž na stenu vo zvislej polohe. Do svetla sa dáva 40W žiarovka.

Žiarovka otrasu vzdorná E14, 40W

Cena: 1,73 EUR

Žiarovka sviečková číra E14 / 40 Watt, 230V, predajný obal: 1 ks, 390lm, farba (teplota) svetla teple biela.

Saunové svetlo s tienidlom - steel/nerez

Cena: 61,58 EUR

Svetlo do sauny obsahuje kovový kryt (nerez) s drevenými prvkami, montážny rámček, svetlo s krytím IP44 so skleneným krytom a objímkou. Svetlo je vybavené závitom pre štandardnú žiarovku so závitom E14.

Svetlo do sauny HARVIA, IP44, nový model

Cena: 23,21 EUR

Svetlo do sauny HARVIA vrátane krytia IP44 do sauny (norma ČSN o krytí svetiel), aktualizovaná verzia podľa nových noriem, EU. Doporučuje sa montáž na stenu vo zvislej polohe. Do svetla sa dáva 40 W žiarovka. Žiarovka nie je súčasťou svetla. Nutné zakúpiť zvlášť.

Cariitti Sauna Linear LED Set 2M

Cena: 243,19 EUR

LED SET pre osvetlenie chrbtových opierok a lavíc. SET je kompletný, nie je potrebné dokupovať žiadne ďalšie príslušenstvo. Lišta Linear 2m. 2x LED 1W s káblom 5m každá. Vhodný pre umiestnenie v saune.

Cariitti vložka PP32-S14 pre osvetlenie S - Paver

Cena: 5,76 EUR

Vložka pre osvetlenie S - Paver.

Cariitti špunt do vložky PP32-S16 pre osvetlenie S - Paver

Cena: 5,76 EUR

Špunt do vložky PP32-S14 pre osvetlenie S - Paver.

HARVIA, náhradné sklo na svetlo

Cena: 11,29 EUR

HARVIA, náhradné sklo na svetlo

Regulácia, riadiaca jednotka CG170T, Griffin

Cena: 605,00 EUR

Griffin Colour Light CG170T je jednotkou, ktorá riadi farebné cykly svetla v saune a umožňuje tak relaxáciu formou tzv. farebnej terapie. Je to vedecky preukázaná vlastnosť účinku svetla na ľudské zdravie.

Cariitti CR-31 M8 chróm, fitinka kryštál

Cena: 20,16 EUR

Zakončenie vlákien C-Flex/S-Flex 2 - 4 M8. Kryštál je z brúseného skla. Výška kryštálu je 31 mm.

Cariitti Lighthouse LH-100 pre závit M8, fitinka

Cena: 65,12 EUR

Ozdobné zakončenie Maják - pre zakončenie vlákien Cariitti. Je vyrobený z lešteného nerezu, a skla Satin. Toto zakončenie môže byť krásne osvetlené s 3-4 mm vláknom. Vďaka svojim malým rozmerom má rozmanité použitie - predovšetkým pre sauny, kúpeľne, ale tiež šatne. V prípade, že je projektor sady vybavený farebnou zmenou, môže byť zakončenie nádherne sfarbené zvoleným tónom, alebo môže byť použité aj pre farebnú terapiu.

Cariitti Sauna Linear Set s vláknami VPL30C-BT 4M, farebná zmena

Cena na vyžiadanie

Set pre osvetlenie sauny - osvetlite hranu lavice, chrbtovú opierku a doplnky v saune. Set obsahuje vlákna 4x C-Flex 6 pre osvetlenie líšt a 2x C-Flex 4 pre doplnky. Projektor VPL30L pre umiestnenie v saune s farebnou zmenou, technológie RGBW. Krytie IP65. Lišty Linear 2x 2m.

Cariitti SY SQ nástenné osvetlenie nerez. oceľ, fitinka

Cena: 87,84 EUR

Nástenné svetlo nielen do parnej sauny z nerezu s rozmermi 49x25x45mm. Odporúčané vlákno 4 mm a LED žiarovka s výkonom 1W. Osvetlenie je možné nainštalovať smerom nadol i nahor. Svietidlo SY SQ možno osvetliť optikou pomocou jedného vlákna (priemer 4 mm) alebo LED diódou + transformátor (driver).

Cariitti CR-12 M8 chróm, fitinka kryštál

Cena: 16,80 EUR

Zakončenie vlákien C-Flex/S-Flex 2 - 4 M8. Kryštál je z brúseného skla.