Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR
Covid-19? PREDAJ neprerušený! Predajňa pre maloobchod uzavretá, ďalšie informácie o službách a prípadných obmedzeniach predaja na pobočke nájdete TU.

Osvetlenie

Svetlo je veľmi dôležitým prvkom každej sauny. Správne zvolené saunové osvetlenie pomôže dokresliť jej vzhľad a spríjemniť relaxovanie. Voľba svetla sa nesmie podceniť. Vedľa teploty kachlí a designu sauny je to tretí najvýraznejší prvok, ktorý človek v saune vníma. Z toho dôvodu sa snažíme ponúkať zákazníkom štandardné žiarovkové svetlá ako aj svetlá napájané pomocou technológie svetelných vlákien s možnosťou rôznych farebných efektov alebo intenzity.

Ctíme zásadu, že jemnejšie tlmené a rozptýlené svetlo je do sauny vhodnejšie ako ostré jasné osvetlenie. To má na saunujúceho dva efekty – za prvé fyziologické upokojenie organizmu a za druhé psychologický efekt – človek je uvoľnenejší, keď nie je vidieť každá jeho krivka.

Svetlo do sauny Harvia je základné saunové svetlo. Je vybavené závitom pre klasickú žiarovku E14. Aby bolo svetlo tlmenejšie, odporúčame ho odtieniť vkusným tienidlom. Má krytie IP44 do sauny (norma ČSN o krytiu svetiel) a je z bezpečnostného skla.

Efekty z optických vlákien do sauny

Ideálnym osvetlením do sauny je špeciálne riešenie, ktoré pomocou jedného centrálneho zdroja svetla a optických svetlovodov rozvádza svetlo do ďalších svetelných prvkov, ako sú lampy, šošovky, teplomery alebo podsvietenie kachlí. Toto riešenie nepotrebuje žiadnu údržbu a pritom vám v saune vydrží po celý čas jej životnosti bez akejkoľvek straty svietivosti.

V ponuke nájdete samostatné projektory (tie sa delia podľa typu prostredia, kde budú inštalované), ďalej zväzky optických vlákien (plastové alebo sklenené). Plastové vlákna sú určené pre priestory s teplotou do 80ºC napr. pod saunové lavice alebo do opierok. Sklenené vlákna sú odolné do 200ºC, a preto sa hodia kamkoľvek do sauny.

Vlákna sa dajú použiť ako hlavné osvetlenie, ktoré vám zo stropu po obvode sauny krásne osvetľuje štruktúru dreva alebo ako hviezdne nebo, ktoré sa rozprestiera po celom strope sauny. Tiež je možné vlákna umiestniť do opierok alebo pod lavice do sauny, prípadne do rôznych designových koncoviek Cariitti – napríklad teplomerov, rôznych kryštálov alebo nádob na vodu.

Hviezdne nebo

Hviezdne nebo Cariitti navodí príjemný dojem hviezdnej oblohy vo vašej saune. Projektor vytvára realistický efekt podobný skutočným hviezdam, pri ktorom svetlo preblikáva. Počet vlákien je voliteľný a záleží na veľkosti vašej sauny aj na vašich požiadavkách na hustotu hviezd.

Môžete si vybrať aj teplotu farieb hviezd a kryštálové koncovky, vďaka ktorým bude pocit luxusu a skutočných hviezd ešte intenzívnejší.

 

Farebná terapia

Farby majú významný vplyv na zdravotný stav človeka. Chromoterapia (farebná terapia) je liečebná metóda využívajúca účinky farieb na ľudskú psychiku. Farba svetla ovplyvňuje vaše vnímanie teploty, času, sústredenia sa a celkové psychologické rozpoloženie človeka. Vďaka farebnej terapii Harvia Color Therapy môžete pomocou priloženej riadiacej jednotky nastaviť požadovanú farbu svetla, upraviť jas a rýchlosť zmeny farieb. Pri samotnom saunovaní potom môžete pokojne aj zavrieť oči, svetlo z terapie vnímate aj cez zavreté viečka, a stále tak na vás pôsobí.

Osvetlenie parnej sauny

Pre osvetlenie parnej sauny sú vhodné plastové vlákna pre prenos svetla a projektor umiestnený mimo parnú kabínu. Vyberať môžete z nepreberného množstva kombinácií projektorov, vlákien a koncoviek - pre tlmené osvetlenie pod parné lavice sa osvedčila trvanlivá a bezúdržbová koncovka S-PAVER.

Osvetlenie relaxačných zón, tepidárií, ochladzovní

Aby ste doma nemali okolo vašej krásnej sauny nepekne vypadajúce okolie, ponúkame širokú škálu doplnkového osvetlenia. Osvetlenie Cariitti sa špecializuje na priestory, ktoré je náročné osvietiť, ako sú práve sauny alebo bazény. V ponuke máme ale aj podhľadové a interiérové svietidlá tohto výrobcu.

Filtrovanie:


Cena

Zoradenie produktu:

Saunové svetlo s tienidlom Legend - black/čierna

Cena: 76,50 EUR

Svetlo do sauny obsahuje kovový kryt (čierny) s drevenými prvkami, montážny rámček, svetlo s krytím IP44 so skleneným krytom a objímkou. Svetlo je vybavené závitom pre štandardnú žiarovku so závitom E14.

Cariitti vložka PP32-S14 pre osvetlenie S-Paver

Cena: 5,92 EUR

Vložka pre osvetlenie S - Paver.

Žiarovka otrasu vzdorná E14, 25W

Cena: 1,64 EUR

Žiarovka sviečková číra E14/25 Watt, chromatičnosť 2700 K, 220-240 V~/50 Hz, predajný obal: 1 ks, krabica rozmer: 104 x 36 mm, životnosť 1 000 h, možno stmievať, otrasu vzdorné prevedenie, farba (teplota) svetla teplo biela. Odolnosť proti vibráciám, vhodné k točivým strojom, nevytvára stroboskopický efekt.

Saunové svetlo s tienidlom - steel/nerez

Cena: 76,50 EUR

Svetlo do sauny obsahuje kovový kryt (nerez) s drevenými prvkami, montážny rámček, svetlo s krytím IP44 so skleneným krytom a objímkou. Svetlo je vybavené závitom pre štandardnú žiarovku so závitom E14.

Cariitti špunt do vložky PP32-S16 pre osvetlenie S-Paver

Cena: 5,92 EUR

Špunt do vložky PP32-S14 pre osvetlenie S - Paver.

Rohové tienidlo HARVIA Lux

Cena: 56,25 EUR

Tienidlo HARVIA, rohové, bez svetla! Vyrobeno z lipového dreva.

Cariitti S-PAVER LED 3200 hl. báza, IP68

Cena: 102,24 EUR

LED osvetlenie S-Paver je vyrobené z kyselinovzdornej ocele. Jeho použitie je veľmi populárne pre osvetlenie vodných a vonkajších plôch, napr. bazénov, víriverk, príjazdových ciest či záhradných terás. 1W - 350mA SMD led, sériové pripojenie. 5 m prepojovacieho káblu je zahrnutého v cene, transformátor v cene nie je.

Svetlo do sauny HARVIA, IP44, nový model

Cena: 23,67 EUR

Svetlo do sauny HARVIA vrátane krytia IP44 do sauny (norma ČSN o krytí svetiel), aktualizovaná verzia podľa nových noriem, EU. Doporučuje sa montáž na stenu vo zvislej polohe. Do svetla sa dáva 40 W žiarovka. Žiarovka nie je súčasťou svetla. Nutné zakúpiť zvlášť.

Cariitti S-PAVER 3200 hl. báza, fitinka

Cena: 65,76 EUR

Osvetlenie S-Paver je vyrobené z kyselinovzdornej ocele. Jeho použitie je veľmi populárne pre osvetlenie vodných a vonkajších plôch, napr. bazénov, víriviek, príjazdových ciest či záhradných terás. 1W - 350mA SMD led, sériové pripojenie. 5 m prepojovacieho kábla je zahrnutého v cene, transformátor v cene nie je.

Cariitti Sauna Linear LED Set 2M

Cena: 254,39 EUR

LED SET pre osvetlenie chrbtových opierok a lavíc. SET je kompletný, nie je potrebné dokupovať žiadne ďalšie príslušenstvo. Set obsahuje lištu Linear 2m, 2x LED 1W s káblom 5m každá. Vhodný pre umiestnenie v saune.

Sauna set VPL25-E511, 5 vlákien

Cena: 384,80 EUR

Nový LED projektor VPL25, je ľahký a jednoduchý na inštaláciu vo vnútri sauny pod lavicami. Profesionálny projektor s krytím IP55, s dlhou životnosťou a bezpečnosťou optických vlákien. - výkon projektora 2,1 W - 220 - 240 V AC/DC 700 mA - 50 000 h - 3000 K - Ra> 90 - 136 lm - Rozmery projektora 100x150x80 mm - Dĺžky vlákien S-Flex 1,5: 5 x 2,5m a S-Flex 2: 1 x 4,5 m

LED svetelné pásiky 5 m

Cena: 199,80 EUR

Led svetelné pásiky - 5 metrov s transformátorom

Farebný RGB Led pásik do sauny, IP65, 5 m

Cena: 157,27 EUR

Farebný LED pásik RGB so 16 farbami s transformátorom a s ovládacím panelom s 20 programami svietenia. Vodeodolný, vhodný do sauny. Typ LED - SMD 5050, napätie 12 V, 72 W, životnosť 50 000/70 000 hodín. Dĺžka 5 m, šírka 0,1 cm. Počet LED na pásku - 60 LED meter/ 300LED 5m. LED pásik je nová a moderná dekorácia, má až 80 % úsporu energie, šetrný k životnému prostrediu. Jednoduchá inštalácia - samolepiaca páska. Možnosť dokúpiť napájací adaptér.

Cariitti Sauna Linear LED Set 4M Spot

Cena na vyžiadanie

LED set pre osvetlenie chrbtových opierok a lavíc. SET je kompletný, nie je potrebné dokupovať žiadne ďalšie príslušenstvo. Set obsahuje 2x lištu Linear 2m, 4x LED 1W s káblom 2,5m každá, 1x sklenené vlákno 5m s šošovkou nad kachle, 1x napájací zdroj (stmievateľný). Vhodný pre umiestnenie v saune.

Cariitti vlhkomer/teplomer do sauny, fitinka, (pre 2 vl.)

Cena: 241,59 EUR

Kivi je kombinovaný teplomer a vlhkomer do sauny. Je vyrobený, aby odolal vysokým teplotám, zo satinovanáového skla a nerezovej ocele. Možno ho krásne osvetliť dvoma sklenenými vláknami s priemerom 2-4 mm. Dizajn: Frida Lindström.