Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR

Dosky na lavice

Jelša

Drevo jelše čiernej má svetle načervenalú hnedú farbu. Je typické svojou trvanlivosťou a v mokrom prostredí tvrdne. Navyše dobre odoláva vlhkosti a drží stály tvar.

Thermowood jelša

Jelša je ľahko načervenalá s výrazným leskom s čistými svetlými líniami bez hrčí a smolníkov. Tu navyše v tepelnej úprave.

Osika

Osika je drevo svetlej farby s výrazným leskom s čistými svetlými líniami bez sukov a zásmolkov. Osika je tiež veľmi odolná voči oxidácii a žltnutiu.

Thermowood osika

Osika je svetlé farby s výrazným leskom s čistými svetlými líniami bez hrčí a smolníkov. Tu navyše v tepelnej úprave.

Abachi

Abachi je drevo vŕby africkej. Disponuje vynikajúcimi vlastnosťami pre použitie v saune - obzvlášť nízkou tepelnou vodivosťou, ľahkosťou a mäkkosťou.

Thermowood abachi

Tepelne ošetrené dosky africkej vŕby Abachi sa vyznačujú veľmi nízkou tepelnou vodivosťou, preto sú vhodné pre stavbu interiéru sauny, hlavne pre saunové lavice, opierky a podlahové rošty.

Céder

Céder na lavice je krásne rôznofarebné drevo s veľmi výraznou kresbou.

Thermowood borovica

Drevo z borovice je charakteristické miernym červeným nádychom. Časom drevo ešte stmavne a dotvorí krásny kontrast s interiérom. Tu navyše v tepelnej úprave.

Hemlock

Drevo Hemlock je odolné drevo z kanadského jedlovca. Vyniká svojou bezsukovostí a takmer nulovú smolnatostí.

Thermowood lipa

Lipové drevo THERMOWOOD je ideálnym materiálom pre stavbu sauny. Drevo je spracované v autoklávoch na patentovanej technológii, po ktorej je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie.

Thermowood topoľ

Tepelne ošetrené topoľové drevo má okrem krásne farby a vône i množstvo vlastností zvyšujúcich jeho odolnosť. Mäkké drevo je extrahované, vďaka čomu získava pevnosť a je vysoko odolné.

Drevo na lavice do sauny musí byť dostatočne silné a odolné - v saune sú na materiál kladené oveľa vyššie nároky než v bežnom prostredí - časté striedanie extrémnych teplôt, vysoká vlhkosť, pot - taká kombinácia vyžaduje veľmi kvalitný a odolný materiál. Severské drevo na lavice tieto požiadavky spĺňa - je pevnejšie a pracuje menej než drevo z našich klimatických podmienok. Najviac zaťažené sú v saune práve lavice, ktoré sú v neustálom kontakte s nepriaznivými vplyvmi, ako sú baktérie a pot. Preto je vhodné zvoliť vždy ten najkvalitnejší materiál, akým je severská jelša či osika.

Fínsky smrek na lavice vašej saune vtisne neopakovateľnú atmosféru tradičnej fínskej sauny. Každý suk dotvára prirodzenú prírodnú atmosféru v saune tak, ako ju milujú Fíni. Smrekové drevo vylučuje veľmi málo živice a svetlá farba dreva zostáva stála mnoho rokov.

Výnimkou medzi severskými materiálmi v našej ponuke je abachi - africká vŕba. Je to mäkšie, riedke, veľmi ľahké drevo, vlastnosťami podobné balze používanej v leteckom modelárstve. Abachi sa vyznačuje nízkou tepelnou vodivosťou, takže je príjemné na sedenie, a saunujúcich nepáli ani pri kontakte s holou pokožkou. Rovnako ako všetky africké dreviny ani abachi nemá letokruhy (drevo rastie v rovnakých podmienkach po celý rok), ale vyznačuje sa krásnou vlasovou kresbou.

Pre zvýšenie trvanlivosti dreva je často využívaný proces jeho tepelnej úpravy. Tzv. thermowood je tepelne upravené drevo, ktoré si zachováva svoj tvar po mnoho rokov. Tepelné spracovanie prebieha len pomocou tepla a vodnej pary a celý výrobný proces je úplne ekologický - Viac tu

Dôležitá je tiež pravidelná starostlivosť o drevo - napríklad parafínový olej zvyšuje odolnosť voči vlhkosti a saunové čističe pomáhajú udržiavať v saune hygienické podmienky. Výsledkom starostlivosti o drevo v saune je výrazné predĺženie jeho trvanlivosti.

Fínska sauna ponúka najširší sortiment dreva na saunové lavice na českom trhu, všetok materiál máme stále skladom a odosielame do 24 hodín. Okrem toho ponúkame aj lavicové hrany či kompletné hotové lavice

Filtrovanie:


Cena

Zoradenie produktu:

Druh dreva:
Úprava dreva:
Dĺžka dosky (mm):
Šírka dosky (mm):
Hrúbka dosky (mm):

Dosky na lavice osika 28x120x2100mm (4ks/bal),SHP

-17% Cena: 6,00 EUR

Dosky severskej osiky pre stavbu lavíc sauny, dovoz zo Škandinávie. Drevo s charakteristickým svetlým sfarbením. Profil: 28x120mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 4 ks/balenie.

Dosky na lavice osika THERMOWOOD 21x90x2400mm (5ks/bal),SHP

Cena: 5,51 EUR

Dosky z osikového dreva pre stavbu lavíc sauny. Drevo je spracované v autoklávach na tzv.THERMOWOOD. Po tomto spracovaní je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie. Dovoz zo Škandinávie. Profil: 22x90x2400mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 5 ks/balenie.

Dosky na lavice jelša 28x90x2100mm (4ks/bal)

Cena: 5,48 EUR

Drevené dosky z dreviny jelše čiernej pre stavbu lavíc sauny. Dovoz zo Škandinávie. Profil: 28x90x2100mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 4 ks/balenie.

Dosky na lavice osika THERMOWOOD 21x90x1800mm (5ks/bal),SHP

Cena: 5,51 EUR

Dosky z osikového dreva pre stavbu lavíc sauny. Drevo je spracované v autoklávach na tzv.THERMOWOOD. Po tomto spracovaní je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie. Dovoz zo Škandinávie. Profil: 21x90x1800mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 5 ks/balenie.

Dosky na lavice jelša THERMOWOOD 21x90x1800mm (5ks/bal),SHP

Cena: 5,95 EUR

Drevené dosky z dreviny jelša THERMOWOOD pre stavbu lavíc sauny. Drevo je spracované v autoklávach na tzv.THERMOWOOD. Po tomto spracovaní je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie. Dovoz zo Škandinávie. Profil: 21x90x1800mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 5 ks/balenie.

Dosky na lavice jelša THERMOWOOD 21x90x2700mm (5ks/bal),SHP

Cena: 6,34 EUR

Drevené dosky z dreviny jelša THERMOWOOD pre stavbu lavíc sauny. Drevo je spracované v autoklávach na tzv.THERMOWOOD. Po tomto spracovaní je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie. Dovoz zo Škandinávie. Profil: 22x90x2700mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 5 ks/balenie.

Dosky na lavice jelša THERMOWOOD 21x90x3000mm (5ks/bal),SHP

Cena: 6,34 EUR

Drevené dosky z dreviny jelša THERMOWOOD pre stavbu lavíc sauny. Drevo je spracované v autoklávach na tzv.THERMOWOOD. Po tomto spracovaní je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie. Dovoz zo Škandinávie. Profil: 22x90x3000mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 5 ks/balenie.

Dosky na lavice borovice THERMOWOOD RADIATA 26x140x2400mm SHP (4ks/bal)

Cena: 13,59 EUR

Úplne špecifické a veľmi kvalitné saunové palubovky THERMOWOOD Radiata borovica, 26x140x2400mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 4 ks/balenie. Profil SHP. Prvotriedna kvalita "A".

Dosky na lavice osika 28x90x2100mm (4ks/bal)

Cena: 6,43 EUR

Dosky severskej osiky pre stavbu lavíc v saune , dovoz zo Škandinávie. Drevo s charakteristickým svetlým sfarbením. Profil: 28x90x2100mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 4 ks/balenie.

Dosky na lavice osika THERMOWOOD 21x90x1500mm (5ks/bal),SHP

Cena: 5,51 EUR

Dosky z osikového dreva pre stavbu lavíc sauny. Drevo je spracované v autoklávach na tzv.THERMOWOOD. Po tomto spracovaní je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie. Dovoz zo Škandinávie. Profil: 21x90x1500mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 5 ks/balenie.

Dosky na lavice osika THERMOWOOD 28x90x2400mm (4ks/bal)

Cena: 7,08 EUR

Drevené dosky z dreviny osika THERMOWOOD pre stavbu lavíc sauny. Drevo je spracované v autoklávach na patentovanej technológii tzv.THERMOWOOD. Po tomto spracovaní je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie. Profil: 28x90x2400m. Podmienky dodania: predaj tovaru po 4 ks/balenie.

Dosky na lavice osika THERMOWOOD 28x90x1800mm (4ks/bal)

Cena: 7,08 EUR

Drevené dosky z dreviny osika THERMOWOOD pre stavbu lavíc sauny. Drevo je spracované v autoklávach na patentovanej technológii tzv.THERMOWOOD. Po tomto spracovaní je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie. Profil: 28x90x1800m. Podmienky dodania: predaj tovaru po 4 ks/balenie.

Dosky na lavice topoľ THERMOWOOD 26x185x2100 (3ks/bal),SHP

Cena: 14,06 EUR

Saunové dosky na lavice z topoľového dreva THERMOWOOD sú ideálnym materiálom pre stavbu sauny. Drevo je spracované v autoklávoch na patentovanej technológii tzv. THERMOWOOD, po ktorom je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie. Profil: SHP 26x185x2100 mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po 3 ks/balenie.

Dosky na lavice osika THERMOWOOD 28x90x2700mm (4ks/bal)

Cena: 7,08 EUR

Drevené dosky z dreviny osika THERMOWOOD pre stavbu lavíc sauny. Drevo je spracované v autoklávach na patentovanej technológii tzv.THERMOWOOD. Po tomto spracovaní je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie. Profil: 28x90x2700m. Podmienky dodania: predaj tovaru po 4 ks/balenie.

Dosky na lavice osika 21x90x2100mm (5ks/bal)

Cena: 5,41 EUR

Dosky severskej osiky pre stavbu lavíc v saune, dovoz zo Škandinávie. Drevo s charakteristickým svetlým sfarbením. Profil: 21x90x2100mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 5 ks/balenie.