Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR

Kneippov chodník

Jedna z najstarších kúpeľných procedúr, ktorú objavil Sebastian Kneipp. Patrí medzi vodoliečebnú metódu, vďaka kombinácii pôsobeniu vody (hydroterapia) a liečby pohybom (kinezioterapia). Odstraňuje stav nervozity a bolesti hlavy, napína pokožku, zaháňa kŕče a silné bolesti nôh. Technika spočíva v používaní studeného alebo teplého prúdu vody (v striedaní oboch teplôt) na určité miesta tela (paže, stehná, tvár) alebo v používaní lokálnych kúpeľov určených len pre postihnuté zóny.

Aby mala táto terapia optimálne účinky, je dôležité, aby bol pacient v dobrom zdravotnom stave, najmä aby netrpel závažnými chorobami srdca a krvného obehu alebo inými akútnymi ochoreniami. Teplota v miestnosti, kde sa vodoliečba vykonáva, musí byť 19 - 20°C, aby nedošlo k podchladeniu (nikdy sa neaplikuje studená voda na studené telo).

Kneippova kúpeľ pôsobí na imunitu človeka - podporenie tkanivového metabolizmu, prekrvenie, uvoľnenie členkov a kĺbov. Pomáha aj začínajúcich kŕčových žíl a pozitívne ovplyvňuje krvný obeh. Teplá voda by mala mať teplotu okolo 40 až 42 °C, studená 10 až 12 °C. Cykly teplej a studenej vody sa niekoľkokrát opakujú a tým dochádza k dráždeniu termoreceptory (receptory tepla). To sa prejavuje pocitom uvoľnenia. Pri kúpeli dochádza k odovzdávaniu energie v teplej vode a jej odnímaní studenou vodou.

Filtrovanie:


Cena

Zoradenie produktu: