Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR

Klasické a fínske

PUR dosky alebo Minerálnu vatu? Jedny z najdôležitejších požiadaviek pri stavbe sauny alebo parnej kabíny sú bezpečnosť a dlhoročná životnosť. To spĺňajú obidva druhy izolácií. Samozhášavá minerálna izolácia skvele drží teplo v saune, PUR dosky sú zase ľahšie a pevnejšie a majú väčšiu odolnosť voči vlhkosti. Oba druhy zamedzujú tiež riziku šírenia prípadného požiaru. Ak si nie ste istý, akú izoláciu sauny vybrať, odporúčame článok Ako si vybrať izoláciu do sauny.

Pre komerčné prevádzky platí požiadavka na dokonalé zaizolovanie sauny dvojnásobne. Preto ponúkame iba prvotriedny materiál - pre fínske sauny sú to minerálne dosky o hrúbke min. 60 mm od fínskeho dodávateľa. Materiál je extrémne odolný proti požiaru - ide o triedu "A1".

Surovinou pre izolačné dosky je fínsky kameň, ktorý sa roztaví v peciach. Roztavený medziprodukt je potom preformovaný na kamennú vlnu - materiál, ktorý je známy pre svoje skvelé izolačné vlastnosti. Navyše vyniká dlhou životnosťou a maximálnou požiarnou ochranou.

Ďalej potom odporúčame, aby ste dosky z oboch strán opatrili hydroizolačnou ALU fóliou a medzery medzi jednotlivými doskami vyplnili ALU páskou so zvýšenou lepivosťou pre dokonalú izoláciu steny sauny od vlhkosti.

Rovnako kvalitnou alternatívou sú PUR panely. Tieto tvrdé izolačné panely neabsorbujú vzdušnú vlhkosť. Vzhľadom k uzavretej bunečnej štruktúre tento materiál neabsorbuje ani neprenáša vodu. Táto izolácia je už z výroby opatrená odrazovou ALU vrstvou, takže potrebujete už len ALU pásku na zacelenie medzier. Izolácia PUR o sile 30 mm má podobné izolačné vlastnosti ako minerálna vata o sile 60 mm. Je to najmenej objemná izolácia na trhu, ktorá ušetrí často vzácny priestor.

Prečo je dôležitá protipožiarna bezpečnosť

Izolačné riešenia z kamennej vlny sú bezpečnejšie a pohodlnejšie pre užívateľov, ale aj šetrné pre životné prostredie

Vďaka využitiu ohňovzdorných izolačných materiálov v budovách sa ich užívatelia môžu cítiť bezpečnejšie a pohodlnejšie. Kamenná vlna je vyrábaná z kameňa, ktorý nie je zápalný ani horľavý. Okrem toho, že izoluje pred teplom a hlukom, rovnako účinne izoluje a chráni pred ohňom. Okrem využitia v tradičných konštrukciách je kamenná vlna používaná aj vo veľmi náročných projektoch za účelom zvýšenia protipožiarnej bezpečnosti. Sú to projekty výťahov v budovách, krbov, komínov, výrobných  hál alebo letísk.         

Cena: