Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR

Klasické a fínske

PUR dosky alebo Minerálnu vatu? Jedny z najdôležitejších požiadaviek pri stavbe sauny alebo parnej kabíny sú bezpečnosť a dlhoročná životnosť. To spĺňajú obidva druhy izolácií. Samozhášavá minerálna izolácia skvele drží teplo v saune, PUR dosky sú zase ľahšie a pevnejšie a majú väčšiu odolnosť voči vlhkosti. Oba druhy zamedzujú tiež riziku šírenia prípadného požiaru. Ak si nie ste istý, akú izoláciu sauny vybrať, odporúčame článok Ako si vybrať izoláciu do sauny.

Pre komerčné prevádzky platí požiadavka na dokonalé zaizolovanie sauny dvojnásobne. Preto ponúkame iba prvotriedny materiál - pre fínske sauny sú to minerálne dosky o hrúbke min. 60 mm od fínskeho dodávateľa. Materiál je extrémne odolný proti požiaru - ide o triedu "A1".

Surovinou pre izolačné dosky je fínsky kameň, ktorý sa roztaví v peciach. Roztavený medziprodukt je potom preformovaný na kamennú vlnu - materiál, ktorý je známy pre svoje skvelé izolačné vlastnosti. Navyše vyniká dlhou životnosťou a maximálnou požiarnou ochranou.

Ďalej potom odporúčame, aby ste dosky z oboch strán opatrili hydroizolačnou ALU fóliou a medzery medzi jednotlivými doskami vyplnili ALU páskou so zvýšenou lepivosťou pre dokonalú izoláciu steny sauny od vlhkosti.

Rovnako kvalitnou alternatívou sú PUR panely. Tieto tvrdé izolačné panely neabsorbujú vzdušnú vlhkosť. Vzhľadom k uzavretej bunečnej štruktúre tento materiál neabsorbuje ani neprenáša vodu. Táto izolácia je už z výroby opatrená odrazovou ALU vrstvou, takže potrebujete už len ALU pásku na zacelenie medzier. Izolácia PUR o sile 30 mm má podobné izolačné vlastnosti ako minerálna vata o sile 60 mm. Je to najmenej objemná izolácia na trhu, ktorá ušetrí často vzácny priestor.

Prečo je dôležitá protipožiarna bezpečnosť

Izolačné riešenia z kamennej vlny sú bezpečnejšie a pohodlnejšie pre užívateľov, ale aj šetrné pre životné prostredie

Vďaka využitiu ohňovzdorných izolačných materiálov v budovách sa ich užívatelia môžu cítiť bezpečnejšie a pohodlnejšie. Kamenná vlna je vyrábaná z kameňa, ktorý nie je zápalný ani horľavý. Okrem toho, že izoluje pred teplom a hlukom, rovnako účinne izoluje a chráni pred ohňom. Okrem využitia v tradičných konštrukciách je kamenná vlna používaná aj vo veľmi náročných projektoch za účelom zvýšenia protipožiarnej bezpečnosti. Sú to projekty výťahov v budovách, krbov, komínov, výrobných  hál alebo letísk.         

Filtrovanie:


Cena

Zoradenie produktu:

Izolácia do sauny PAROC-dosková minerálna vata s hliníkovou fóliou, 60mm (5,76m2/bal)

Cena: 8,42 EUR

Dosková minerálna vata, určená na tepelné, zvukové a protipožiarnu izoláciu plochých povrchov, stien veľkých nízkoteplotných nádrží, veľkých energetických kotlov. Maximálna prevádzková teplota od 350 ° C do 660 ° C podľa objemovej hmotnosti. Rozmer dosky 1200x600mm, šírka dosky 60mm. ALU vrstva by mala byť nainštalovaná vonkajšou stranou zo sauny.

Izolace pro sauny - desková minerální vata 80 mm (4,32 m2/bal)

Cena: 321,00 EUR

Minerální vata do sauny, samozhášivá - tloušťka 80 mm. Balík obsahuje 6 desek o rozměru 1200x600 0m. Celková plocha balíku je 4,32 m2. (cena za jeden balík, nelze prodávat po jedné desce). Originál od finské značky PAROC, specialisté na minerální izolační hmoty od roku 1930.

Izolácia do sauny PAROC-dosková minerálna vata s hliníkovou fóliou, 80mm (4,32 m2/bal)

Cena: 14,64 EUR

Dosková minerálna vata, určená na tepelné, zvukové a protipožiarnu izoláciu plochých povrchov, stien veľkých nízkoteplotných nádrží, veľkých energetických kotlov. Maximálna prevádzková teplota od 350 ° C do 660 ° C podľa objemovej hmotnosti. Rozmer dosky 1200x600mm, šírka dosky 80mm. ALU vrstva by mala byť nainštalovaná vonkajšou stranou zo sauny.

Izolácia do sauny Sauna-Satu, 30 mm (0,72 m2)

Cena: 17,65 EUR

Špeciálna izolácia vyvinutá pre sauny - Kingspan SAUNA SATU. Made in Finland, certifikácia CE. Rozmery 30x600x1200mm,veľmi dobré izolačné vlastnosti certifikovanej PUR hmoty, ktoré Vám ušetria miesto v saune. Už v malej hrúbke 30mm má dostatočné izolačné vlastnosti pre sauny. Podobné vlastnosti má vata avšak pri dvojitej hrúbke. Izolačná doska je opatrená fóliou s odrazovou vrstvou hliníku na oboch stranách panelov. Plocha jednej dosky pokrýva 0,72 m2. Výhodou je predajné min. množstvo, ktoré činní 1ks dosky.