Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR

Izolácia sauny

Jedny z najdôležitejších požiadavkov pri stavbe sauny alebo parnej kabíny sú bezpečnosť a dlhoročná životnosť. Samozhášavá minerálna izolácia skvele drží teplo v saune a navyše chráni vonkajší obal sauny pred degradáciou. Zamedzuje tiež riziku šírenia prípadného požiaru. Pri nedostatočnej izolácii navyše kachle nemusia saunu vôbec vyhriať - a ak áno, tak s veľkou spotrebou energie a na úkor životnosti. Ak si nie ste istý, akú izoláciu sauny si vybrať, odporúčame článok Ako si vybrať izoláciu sauny.

Pre komerčné prevádzky platí požiadavka na dokonalé zaizolovanie sauny dvojnásobne. Preto ponúkame iba prvotriedny materiál - pre fínske sauny sú to minerálne dosky o hrúbke min. 60 mm od fínskeho dodávateľa. Materiál je extrémne odolný proti požiaru - ide o triedu "A1".

Surovinou pre izolačné dosky je fínsky kameň, ktorý sa roztaví v peciach. Roztavený medziprodukt je potom preformovaný na kamennú vlnu - materiál, ktorý je známy pre svoje skvelé izolačné vlastnosti. Navyše vyniká dlhou životnosťou a maximálnou požiarnou ochranou.

Ďalej potom odporúčame, aby ste dosky z oboch strán opatrili hydroizolačnou ALU fóliou a medzery medzi jednotlivými doskami vyplnili ALU páskou so zvýšenou lepivosťou pre dokonalú izoláciu steny sauny od vlhkosti.

Najmodernejšou izoláciou sauny sú PUR panely. Tieto tvrdé izolačné panely neabsorbujú vzdušnú vlhkosť. Vzhľadom k uzavretej bunečnej štruktúre tento materiál neabsorbuje ani neprenáša vodu. Táto izolácia je už z výroby opatrená odrazovou ALU vrstvou, takže potrebujete už len ALU pásku na zacelenie medzier. Izolácia PUR o sile 30 mm má obdobné izolačné vlastnosti ako minerálna vata o sile 60 mm. Je to najmenej objemná izolácia na trhu, ktorá ušetrí často vzácny priestor.

Prečo je dôležitá protipožiarna bezpečnosť

Izolačné riešenia z kamennej vlny sú bezpečnejšie a pohodlnejšie pre užívateľov, ale aj šetrné pre životné prostredie. 

Vďaka využitiu ohňovzdorných izolačných materiálov v budovách sa ich užívatelia môžu cítiť bezpečnejšie a pohodlnejšie. Kamenná vlna je vyrábaná z kameňa, ktorý nie je zápalný ani horľavý. Okrem toho, že izoluje pred teplom a hlukom, rovnako účinne izoluje a chráni pred ohňom. Okrem využitia v tradičných konštrukciách je kamenná vlna používaná aj vo veľmi náročných projektoch za účelom zvýšenia protipožiarnej bezpečnosti. Sú to projekty výťahov v budovách, krbov, komínov, výrobných  hál alebo letísk.

Filtrovanie:


Cena

Zoradenie produktu:

Izolácia do sauny Sauna-Satu, 30 mm (0,72 m2)

Cena: 12,66 EUR

Špeciálna izolácia vyvinutá pre sauny - Kingspan SAUNA SATU. Made in Finland, certifikácia CE. Rozmery 30x600x1200mm,veľmi dobré izolačné vlastnosti certifikovanej PUR hmoty, ktoré Vám ušetria miesto v saune. Už v malej hrúbke 30mm má dostatočné izolačné vlastnosti pre sauny. Podobné vlastnosti má vata avšak pri dvojitej hrúbke. Izolačná doska je opatrená fóliou s odrazovou vrstvou hliníku na oboch stranách panelov. Plocha jednej dosky pokrýva 0,72 m2. Výhodou je predajné min. množstvo, ktoré činní 1ks dosky.

Izolácia do sauny PAROC - dosková minerálna vata 60mm (5,76 m2 / bal)

Cena: 10,73 EUR

Minerálna vata do sauny, samozhášavá - hrúbka 60 mm. Balík obsahuje 8 dosiek o rozmere 60x120cm. Celková plocha balíka je 5,76 m2. (Cena za jeden balík, nemožno predávať po jednej doske). Originál od fínskej značky PAROC, špecialisti na minerálne izolačné hmoty od roku 1930. Veľkými výhodami sú požiarna odolnosť, nehorľavosť, vysoká teplota topenia vlákien, výborná schopnosť pohlcovať zvuk, vodoodpudivosť - všetky výrobky sú hydrofobizované, stálosť rozmerov i tvarov, mechanická odolnosť a prirodzená pružnosť , biologická a chemická odolnosť, paropriepustnosť.

ALU fólie 1,25 m/30 m2

Cena: 41,48 EUR

ALU fólia s reflexnou vrstvou pre izoláciu sauny 30m2, šírka 125 cm. Fólia by mala byť umiestnená pod vnútorné obloženie sauny (medzi izoláciou a palubovkou).

ALU páska 50mm/50m

Cena: 14,53 EUR

Hydroizolačná páska so zvýšenou lepivosťou pre lepenie alu fólie a PU izolačných panelov. Šírka pásky 5 cm, balenie obsahuje 50m pásky.

Puzdro z minerálneho vlákna PAROC 18/20 1,2m role

Cena: 6,84 EUR

Vinuté potrubné puzdro z minerálneho vlákna značky PAROC. Puzdro s vnútorným priemerom 18 mm a hrúbkou 20 mm je vystužené hliníkovou fóliou, pozdĺžny spoj je opatrený přelepemm. Dĺžka potrubného puzdra je 1,2 m pre vnútorné priemery 15-324 mm. Určená k tepelnej a zvukovej izolácii vysokoteplotných priemyselných inštalácií, parného a teplárenského potrubia, spalinových kanálov a komínového vedenia. Maximálna prevádzková teplota média +250°C, teplota na vonkajšom povrchu izolácie nesmie prekročiť 80°C.