Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR

Infrasauny

Finskasauna.sk  ›  Sauny  ›  Infrasauny

Infrasauny

V ponuke máme stavebnice rodinných infrasáun za priaznivé ceny, ktoré  sa vám pohodlne zmestia do spálne, ale aj luxusné typizované modely vhodné pre profesionálne wellness centrá. Prevádzková teplota infrasauny je medzi 45-60 ºC, teda ďaleko nižšia než vo fínskej saune, doba saunovania je ale obvykle dlhšia a bez prestávky.

Odporúča sa približne 25-45 minút saunovania. Infrasauna má rovnaké zdravotné účinky ako sauna klasická, ale vďaka menšej prevádzkovej teplote je vhodná aj pre ľudí, ktorí majú problémy s vysokým krvným tlakom. Všeobecne sa dá povedať, že infrasauna je organizmom lepšie znášaná. Liečivým faktorom je u oboch sáun teplo, ktoré sa odlišuje zdrojom a intenzitou prenikania tkaninou.

 

Infrasauny Harvia Radiant sú najčastejšie vyrábané z hemlocku, čo je kanadský jedľovec bez hrčí a živice. Vďaka tomu neprepúšťa žiadnu vôňu, a je teda ideálny pre ľudí s alergiou na drevo. Ďalšími variantmi je osika, jelša, prípadne jelša thermowood (tepelne upravené drevo, ktoré je stabilnejšie a odolnejšie). Tieto sa používajú v infrasaune Cube a Rondium. Radi taktiež používame drevo Abachi (dotyk kože s drevom nikdy nepáli vďaka nízkej tepelnej vodivosti tejto africkej dreviny). Vnútorné steny infrasauny sú vyrobené z orechovej dyhy. Namáhané a dekoračné externé prvky v infrasaunách často okrášľujeme nerezovými materiálmi. K ovládaniu sauny slúži špeciálna regulačná jednotka Griffin infra, ktorá umožňuje ovládať všetky prvky sauny (svetlo, teplotu, ventilátory, atď.) z jedného miesta.

Infrasauny (infrakabíny) sú drevené kabíny veľmi podobné klasickej saune. Zásadným rozdielom je však zdroj tepla. V infrasaune sú ním infrapanely, niekedy nazývané aj infražiariče. Pobyt v infrasaune je od klasického saunovania odlišný tým, že v infrasaune dochádza k ohrievaniu tela prostredníctvom žiarenia, ktoré preniká do povrchových tkanív. Pri interakcii žiarenia s tkaninami vzniká sálavé sekundárne teplo, a to vyhrieva infrasaunu samotnú. Preto je žiadúce infrasauny dôkladne vetrať. Infrasauny nemajú iné pozitívne zdravotné účinky ako sauna klasická. Liečivým faktorom je u oboch teplo, ktoré sa odlišuje len zdrojom a svojou intenzitou prenikania tkaninami.

V našich infrasaunách na objednávku používame najčastejšie infrapanely z karbónovej tkaniny (Harvia Carbon), žiariče s kovovým puzdrom izolačnej hmoty (Harvia Comfort a Basic) alebo halogénové infrapanely Dr. Fischer, prípadne Philips Vitae

 

Filtrovanie:


Cena

Zoradenie produktu:

Infrasauna FIT Classic 100150 Jelša/Jelša

Cena: 2 609,55 EUR

Infrasauna FIT Classic pre 1 osobu, o rozmeroch 100x150 cm, výška 198 cm, obloženie jelša/jelša, lavice jelša, celosklenené dvere, bodové osvetlenie. Malé rozmery pre umiestnenie do každej izby, jednoduchá inštalácia a zapojenie do zásuvky. Súčasťou infrakabíny sú 3 rohové infražiariče (2 krát predný žiarič, 1 krát podlavicový), 2 karbónové žiariče Harvia WX455 aj s drevenými mriežkami a ovládacia jednotka Griffin Infra vrátane kabeláže.. Cena je bez montáže a dopravy k zákazníkovi (21 %), v prípade montáže je účtované 15 % Dph (sociálne bývanie). Montáž a dopravu Vám radi individuálne naceníme.

Infrasauna HARVIA Radiant pre 2 osoby

Cena: 1 772,89 EUR

Infrasauna HARVIA Radiant - rozmer 120 x 1050 x 191 cm. Sauna pre dve osoby s 5 infražiaričmi, dĺžka a čas saunovania sa dajú ľahko nastaviť priloženým ovládaním. Kabína je vyrobená z dreva Hemlock - príjemne štruktúrovaného, borovici podobného, svetle zafarbeného dreva. Vonkajšie panely sú z tmavej orechovej dyhy.

Infrasauna VitaMY 164 Basic

Cena: 4 830,00 EUR

Infrasauna VitaMY 164 Basic s rozmermi 164x120x202 cm (ŠxHxV) je vybavená riadiacou jednotkou, stmívatelým LED osvetlením, obsahuje 2x infračervené žiariče s výkonom 100 W, 2x ECO žiariče s výkonom 350 W, 2x ECO žiariče s výkonom 500 W a dve odparovacie misy pre aróma.

Infrasauna FIT Classic 100100 Osika/Osika

Cena: 1 806,96 EUR

Infrasauna FIT Classic pre 1 osobu, o rozmeroch 100x100 cm, výška 198 cm, obloženie Osika, lavice Osika, celosklenené dvere, bodové osvetlenie. Malé rozmery pre umiestnenie do každej izby, jednoduchá inštalácia a zapojenie do zásuvky. Súčasťou infrakabíny sú 2 rohové infražiariče, 1 podlavicový infražiarič a 2 karbónové žiariče Harvia WX455 aj s drevenými mriežkami (zadné umiestnenie). Ovládacia jednotka Griffin Infra vrátane kabeláže. Cena je bez montáže a dopravy k zákazníkovi (21 %), v prípade montáže je účtované Dph 15 % (sociálne bývanie). Montáž a dopravu Vám radi individuálne naceníme.

Infrasauna HARVIA Radiant pre 1 osobu

Cena: 1 468,80 EUR

Infrasauna HARVIA Radiant - rozmer 90 x 90 x 191 cm. Sauna pre jednu osobu so 4 infražiaričmi, dĺžka a čas saunovania sa dajú ľahko nastaviť priloženým ovládaním. Kabína je vyrobená z dreva Hemlock - príjemne štruktúrovaného, borovici podobného, svetle zafarbeného dreva. Vonkajšie panely sú z tmavej orechovej dyhy.

Infrasauna FIT Classic 100100 Jelša/Jelša

Cena: 1 806,96 EUR

Infrasauna FIT Classic pre 1 osobu, o rozmeroch 100x100 cm, výška 198 cm, obloženie jelša/jelša, lavice jelša, celosklenené dvere, bodové osvetlenie. Malé rozmery pre umiestnenie do každej izby, jednoduchá inštalácia a zapojenie do zásuvky. Súčasťou infrakabíny sú 3 rohové infražiariče (2 krát predný žiarič, 1 krát podlavicový), 2 karbónové žiariče Harvia WX455 aj s drevenými mriežkami a ovládacia jednotka Griffin Infra vrátane kabeláže.. Cena je bez montáže a dopravy k zákazníkovi (21 %), v prípade montáže je účtované 15 % Dph (sociálne bývanie). Montáž a dopravu Vám radi individuálne naceníme.

Infrasauna FIT Classic 100120 Jelša/Jelša

Cena: 2 301,46 EUR

Infrasauna FIT Classic pre 1 osobu, o rozmeroch 100x120 cm, výška 198 cm, obloženie jelša/jelša, lavice jelša, celosklenené dvere, bodové osvetlenie. Malé rozmery pre umiestnenie do každej izby, jednoduchá inštalácia a zapojenie do zásuvky. Súčasťou infrakabíny sú 3 rohové infražiariče (2 krát predný žiarič, 1 krát podlavicový), 2 karbónové žiariče Harvia WX455 aj s drevenými mriežkami a ovládacia jednotka Griffin Infra vrátane kabeláže.. Cena je bez montáže a dopravy k zákazníkovi (21 %), v prípade montáže je účtované 15 % Dph (sociálne bývanie). Montáž a dopravu Vám radi individuálne naceníme.

Infrasauna FIT Classic 100120 Osika/Osika

Cena: 2 301,46 EUR

Infrasauna FIT Classic pre 2 osoby, o rozmeroch 100x120 cm, výška 198 cm, obloženie Osika, lavice Osika, celosklenené dvere, bodové osvetlenie. Malé rozmery pre umiestnenie do každej izby, jednoduchá inštalácia a zapojenie do zásuvky. Súčasťou infrakabíny sú 3 rohové infražiariče (2 krát predný žiarič, 1 krát podlavicový), 2 karbónové žiariče Harvia WX455 aj s drevenými mriežkami a ovládacia jednotka Griffin Infra vrátane kabeláže. Cena je bez montáže a dopravy k zákazníkovi (21 %), v prípade montáže je účtované 15 % Dph (sociálne bývanie). Montáž a dopravu Vám radi individuálne naceníme.

Infrasauna FIT Classic 100150 Osika/Osika

Cena: 2 609,55 EUR

Infrasauna FIT Classic pre 2 osoby o rozmeroch 100x150 cm, výška 198 cm, obloženie Osika, lavice Osika, celosklenené dvere, bodové osvetlenie. Ideálne rozmery pre dvoch saunujúcich, jednoduchá inštalácia a zapojenie do zásuvky. Súčasťou infrakabíny sú 3 rohové infražiariče (2 krát predný žiarič, 1 krát podlavicový), 2 karbónové žiariče Harvia WX455 aj s drevenými mriežkami a ovládacia jednotka Griffin Infra vrátane kabeláže. Cena je bez montáže a dopravy k zákazníkovi (21 %), v prípade montáže je účtované 15 % DPH (sociálne bývanie). Montáž a dopravu Vám radi individuálne naceníme.

Infrasauna FIT Classic 120180 Jelša/Jelša

Cena: 3 604,09 EUR

Infrasauna FIT Classic pre 1 osobu, o rozmeroch 120x180 cm, výška 198 cm, obloženie jelša/jelša, lavice jelša, celosklenené dvere, bodové osvetlenie. Malé rozmery pre umiestnenie do každej izby, jednoduchá inštalácia a zapojenie do zásuvky. Súčasťou infrakabíny sú 3 rohové infražiariče (2 krát predný žiarič, 1 krát podlavicový), 2 karbónové žiariče Harvia WX455 aj s drevenými mriežkami a ovládacia jednotka Griffin Infra vrátane kabeláže.. Cena je bez montáže a dopravy k zákazníkovi (21 %), v prípade montáže je účtované 15 % Dph (sociálne bývanie). Montáž a dopravu Vám radi individuálne naceníme.

Infrasauna FIT Classic 120180 Osika/Osika

Cena: 3 604,09 EUR

Infrasauna FIT Classic pre 3 osoby o rozmeroch 120x180 cm, výška 198 cm, obloženie Osika, lavice Osika, celosklenené dvere, bodové osvetlenie. Stále ešte kompaktná sauna s malým odberom, jednoduchá inštalácia a zapojenie do zásuvky. Súčasťou infrakabíny sú 3 rohové infražiariče (2 krát predný žiarič, 1 krát podlavicový), 2 karbónové žiariče Harvia WX455 aj s drevenými mriežkami a ovládacia jednotka Griffin Infra vrátane kabeláže. Cena je bez montáže a dopravy k zákazníkovi (21 %), v prípade montáže je účtované 15 % DPH (sociálne bývanie). Montáž a dopravu Vám radi individuálne naceníme.

Infrasauna FIT Classic Premium 120150 Jelša/Jelša

Cena: 4 867,58 EUR

Infrasauna FIT Classic Premium pre 2 osoby o rozmeroch 120x150 cm, výška 198 cm, obloženie jelša, lavice jelša, celopresklená stena, LED osvetlenie, digitálna jednotka, ergonomické opierky. Luxusná sauna s malým odberom, jednoduchá inštalácia a zapojenie do zásuvky. Súčasťou infrakabíny sú 3 rohové infražiariče (2 krát predný žiarič, 1 krát podlavicový), 2 karbónové žiariče Harvia WX455 aj s drevenými mriežkami a ovládacia jednotka Griffin Infra vrátane kabeláže. Cena je bez montáže a dopravy k zákazníkovi (21 %), v prípade montáže je účtované 15 % Dph (sociálne bývanie). Montáž a dopravu Vám radi individuálne naceníme.

Infrasauna FIT Classic Premium 120150 Osika/Osika

Cena: 4 867,58 EUR

Infrasauna FIT Classic Premium pre 2 osoby o rozmeroch 120x150 cm, výška 198 cm, obloženie Osika, lavice Osika, celopresklená stena, LED osvetlenie, digitálna jednotka, ergonomické opierky. Luxusná sauna s malým odberom, jednoduchá inštalácia a zapojenie do zásuvky. Súčasťou infrakabíny sú 1x podlavicový + 4 karbónové žiariče Harvia WX455 aj s drevenými mriežkami a ovládacia jednotka Griffin Infra vrátane kabeláže. Cena je bez montáže a dopravy k zákazníkovi (21 %), v prípade montáže je účtované 15 % Dph (sociálne bývanie). Montáž a dopravu Vám radi individuálne naceníme.

Infrasauna HARVIA Rondium SG1515KL

Cena na vyžiadanie

Infrasauna HARVIA Rondium - rozmer 150,5 x 150,5 cm. Sauna so šiestimi infražiaričmi a externou reguláciou Griffin Infra.

Infrasauna HARVIA Rondium SG2015KL

Cena na vyžiadanie

Infrasauna HARVIA Rondium - rozmer 194,5 x 150,5 cm. Sauna s siedmimi infražiaričmi a externou reguláciou Griffin Infra.