Modernú atypickú infrasaunu s presklením si s našou pomocou do svojej domácej chlapskej relaxačnej zóny zabudoval zákazník z Břeclavska. Zákazníkovi sme spracovali projekt sauny na mieru, materiálový variant - opýtať sa je otázkou dvoch minút. Saunu si staval zákazník svojpomocne - stojí to energiu a čas, sú potrebné správne nástroje, ale vynahradí to pocit vlastnoručne postaveného projektu.

 

Po vybudovaní stien z konštrukčných hranolov, potiahnutí kabeláže SIHF a náročnejšej inštalácii 16ti optických vláken setu Cariitti do stropnej šikminy prišlo na rad zaizolovanie stien hliníkovou fóliou, dotiahnutie škár ALU páskou a potom pokládka saunových paluboviek. Tie sú z kanadského cédru, lavice potom z africkej vŕby - Abachi. Na ventiláciu prebytočného tepla slúži ventilačná zásuvka.

Tepelný komfort zaisťuje 6 žiaričov Philips Vitae s jednotlivým výkonom 350W. Tri žiariče sú v klasickej polohe, dva umiestnené pod lavicou na zahriatie nôh a jeden extra pridaný do šikmého stropu.

 

Saunu zákazník ovláda externou reguláciou Harvia Griffin Infra, pohodu a správny relax navodí bluetooth hudobný prehrávač IceSound IN-WALL, ktorý sa vďaka minimálnym rozmerom vojde do bežného vypínača na svetlo. Hudba vychádza z páru štýlových nerezových saunových reproduktorov Harvia DL8ES.

 

Decentné stropné osvetlenie dopĺňa svetlo do sauny umiestnené v rohovom tienidle Harvia Classic. Finálnou bodkou zvyšujúcou komfort sú saunové doplnky, v tomto prípade tmavší podhlavník, saunový vankúš, cédrové presýpacie hodiny s bielym pieskom a taktiež cédrový teplomer s vlhkomerom.

Zavřít
Loading...