Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR

Fínske/suché sauny

Tak jedinečná ako jej majiteľ

Finskasauna.sk v spolupráci s fínskym výrobcom HARVIA vám ponúka široký sortiment sáun spôsobom, ktorý splní akékoľvek požiadavky, priania a nároky. 

Vyberte si z rozsiahlej ponuky domácich a komerčných fínskych sáun. Skladom máme interiérové modely výrobcu HARVIA, ktoré boli navrhnuté so škandinávskym rešpektom k prírode. Náš tým odborníkov je taktiež schopný navrhnúť a postaviť sauny na mieru podľa vašich predstáv. Vzhľad vašej sauny je tiež možné dotvoriť mnohými doplnkami. S výrobou sáun máme dlhoročné skúsenosti, pravidelne navštevujeme odborné semináre priamo v rodisku sauny, Fínsku. 

Predávame sauny do interiéru aj exteriéru. Pred nákupom je vždy potrebné si premyslieť, koľko máte na domácu saunu priestoru a kam ju chcete umiestniť. V našej ponuke máme sauny pre malé priestory (napr. do panelového bytu je ideálnym riešením sauna Capella), ale aj väčšie sauny (napr. Harvia Claro).

Na vykurovanie fínskej a suchej sauny sa používajú pece v rôznych verziách a s rôznym výkonom. Elektrické saunové pece alebo pece na drevo vám saunu vyhrejú na teplotu medzi 65 až 110 ºC. Na peciach sú umiestnené špeciálne kamene, na ktoré sa čas od času nalieva voda. Vzniknutá para v saune dočasne zvyšuje vlhkosť vzduchu. Často sa kamene pre posilnenie pozitívnych účinkov saunovania polievajú vonnými esenciami. Fínske a suché sauny sú obvykle drevené stavby konštruované tak, aby boli od okolia dobre tepelne izolované. 

Pravidelné saunovanie výrazne posilňuje imunitný systém človeka. V saune dochádza k vyplavovaniu škodlivých látok z organizmu, uvoľnenie dýchacích ciest a celkovej relaxácii tela. Saunovanie taktiež prispieva k zdraviu vášho srdca.

 

Cena:

Sauna HARVIA Vario S2015L

Cena na vyžiadanie

Sauna HARVIA Vario je určená pre rodinné použitie. Rozmery sauny: 194,5 x 150,5 x 203 cm, ľavý roh je skosený, saunové kachle HARVIA Vega BC60 6 kW, možnosť výberu celosklenených dverí z farieb číra alebo bronze. Materiál fínsky smrek pre steny sauny, africká vŕba abachi je použitá pre lavice. Súčasťou dodávky: 3x lavice, 2x opierky chrbta, podlahový rošt, ohrádka kachlí, lávové kamene, vedro, naberačka, teplo/vlhkomer, svetlo, presýpacie hodiny, podhlavník. Možnosť interiéru Futura, Exclusive, Solar.

Sauna HARVIA Vario S1515R

Cena na vyžiadanie

Sauna HARVIA Vario je určená pre rodinné použitie. Rozmery sauny: 150,5 x 150,5 x 203 cm, pravý roh je skosený, saunové kachle HARVIA Vega BC45 s výkonom 4,5 kW/380 V. Možnosť výberu celosklenených dverí z farieb číra alebo bronze. Materiál fínsky smrek pre steny sauny, africká vŕba abachi je použitá pre lavice. Súčasťou dodávky: 2x lavica, 2x opierky chrbta, podlahový rošt, ohrádka kachlí, lávové kamene, vedro, naberačka, teplo/vlhkomer, svetlo, presýpacie hodiny. Možnosť interiéru Futura a Exclusive.

Fínska sauna 180x180 cm, kartáčovaný smrek

Cena: 2 391,11 EUR

Tradičná fínska sauna s rozmerom 180x180 cm, výška 200 cm bez okien, s dverami celosklenenými. Horizontálne obloženie aj lavice sú z vysoko kvalitného kartáčovaného smreku. Celosklenené dvere do sauny 7x19, tvrdené 8 mm sklo farby číre, klasické hranaté držadlo, pánty Abloy. Ohrievač nie je zahrnutý v cene. Dodávka obsahuje: horné a dolné lavice, ohrádku kachlí, chrbtovú a podkolennú opierku, drevený rošt, svetlo s tienidlom v rohu. Cena nezahŕňa montáž a dopravu (21 % DPH), v prípade montáže je účtované 15% DPH (prehlásenie o sociálnom bývaní). Montáž a dopravu Vám radi individuálne naceníme.

Sauna HARVIA Basic S2020

Cena: 3 250,71 EUR

Sauny Basic Line sú konštrukciou jednoduchšie sauny, ktorým avšak nechýba funkčnosť a kvalita spracovania. Sauna je vhodná pre všetkých, ktorí hľadajú sauny za dobrú cenu a nechcú sa pritom obrátiť na supermarketové výrobky. Súčasťou sú saunové pece HARVIA KIP60 Black s výkonom 6 kW, ohrádka kachlí, medené vedro a naberačka a teplomer HARVIA Basic. Rozmer: 197,5x197,5 cm.

Sauna HARVIA Rondium S2222KL

Cena na vyžiadanie

Sauna HARVIA Rondium - rozmer 219,5 x 219,5 cm. Sauna je vybavená svetelnou terapiou HARVIA Colour Light, saunovými kachľami HARVIA Topclass Combi s výkonom 9 kW s externou reguláciou Griffin Combi a kamennou stenou. Kruhový rohový vstup sauny sa skladá z dvoch mohutných sklenených krídel - z ohýbaného skla.

Sauna HARVIA Vario S1010

Cena na vyžiadanie

Najmenšia sauna HARVIA Vario - patrí medzi pôvodné fínske výrobky. Rozmery sauny: 100 x 100 x 203 cm, saunové kachle HARVIA Delta D23EE 2,3 kW/230 V s digitálnym ovládaním Logix. Možnosť výberu celosklenených dverí z farieb číra alebo bronze. Materiál fínsky smrek pre steny sauny, africká vŕba abachi je použitá pre lavice. Ďalšou súčasťou dodávky: 2x lavica, 1x opierky chrbta, podlahový rošt, ohrádka kachlí, lávové kamene, vedro, naberačka, teplo/vlhkomer, svetlo, presýpacie hodiny.

Sauna HARVIA Vario S1212

Cena na vyžiadanie

Sauna HARVIA Vario je určená pre rodinné použitie. Sauny HARVIA sú vyrábané naozaj vo Fínsku. Rozmery sauny: 115 x 115 x 203 cm, saunové kachle HARVIA Delta D36 3,6 kW/230 V, možnosť výberu celosklenených dverí z farieb číra alebo bronze. Materiál fínsky smrek pre steny sauny, africká vŕba abachi je použitá pre lavice. Súčasťou dodávky: 2x lavica, 2x opierky chrbta, podlahový rošt, ohrádka kachlí, lávové kamene, vedro, naberačka, teplo/vlhkomer, svetlo, presýpacie hodiny.

Sauna HARVIA Vario S1215L

Cena na vyžiadanie

Sauna HARVIA Vario je určená pre rodinné použitie. Rozmery sauny: 115 x 150,5 x 203 cm, ľavý roh je skosený, saunové kachle HARVIA Delta D36 3,6 kW/230 V, možnosť výberu celosklenených dverí z farieb číra alebo bronze. Materiál fínsky smrek pre steny sauny, africká vŕba Abachi je použitá pre lavice. Dodávka obsahuje 2x lavica, 2x opierky chrbta, podlahový rošt, ohrádka kachlí, lávové kamene, vedro, naberačka, teplo/vlhkomer, svetlo, presýpacie hodiny.

Sauna HARVIA Vario S2020R

Cena na vyžiadanie

Sauna HARVIA Vario je určená pre rodinné použitie. Rozmery sauny: 194,5 x 194,5 x 203 cm, pravý roh je skosený, saunové kachle HARVIA Vega BC60 s výkonom 6 kW/380 V, možnosť výberu celosklenených dverí z farieb číra alebo bronze. Materiál fínsky smrek pre steny sauny, africká vŕba abachi je použitá pre lavice. Súčasťou dodávky: 3x lavice, 2x opierky chrbta, podlahový rošt, ohrádka kachlí, lávové kamene, vedro, naberačka, teplo/vlhkomer, svetlo, presýpacie hodiny, podhlavník. Možnosť interiéru Futura, Exclusive, Solar.

Sauna HARVIA Vario S2220

Cena na vyžiadanie

Sauna HARVIA Vario je určená pre rodinné použitie. Rozmery sauny: 194,5 x 219,5 x 203 cm, saunové kachle HARVIA Vega BC80 s výkonom 8 kW/380 V, možnosť výberu celosklenených dverí z farieb číra alebo bronze. Materiál fínsky smrek pre steny sauny, africká vŕba abachi je použitá pre lavice. Súčasťou dodávky: 3x lavice, 2x opierky chrbta, podlahový rošt, ohrádka kachlí, lávové kamene, vedro, naberačka, teplo/vlhkomer, svetlo, presýpacie hodiny, podhlavník. Možnosť interiéru Futura, Exclusive, Solar.

Sauna HARVIA Vario S2220L

Cena na vyžiadanie

Sauna HARVIA Vario je určená pre rodinné použitie. Rozmery sauny: 194,5 x 219,5 x 203 cm, ľavý roh je skosený saunové kachle HARVIA Vega BC80 s výkonom 8 kW/380 V, možnosť výberu celosklenených dverí z farieb číra alebo bronze. Materiál fínsky smrek pre steny sauny, africká vŕba abachi je použitá pre lavice. Súčasťou dodávky: 3x lavice, 2x opierky chrbta, podlahový rošt, ohrádka kachlí, lávové kamene, vedro, naberačka, teplo/vlhkomer, svetlo, presýpacie hodiny, podhlavník. Možnosť interiéru Futura, Exclusive, Solar.

Sauna HARVIA Vario S2222

Cena na vyžiadanie

Sauna HARVIA Vario je určená pre rodinné použitie. Rozmery sauny: 219,5 x 219,5 x 203 cm, saunové kachle HARVIA Vega BC80 s výkonom 8 kW/ 380 V 1N, možnosť výberu celosklenených dverí z farieb číra alebo bronze. Materiál fínsky smrek pre steny sauny, africká vŕba abachi je použitá pre lavice. Súčasťou dodávky: 3x lavice, 2x opierky chrbta, podlahový rošt, ohrádka kachlí, lávové kamene, vedro, naberačka, teplo/vlhkomer, svetlo, presýpacie hodiny a podhlavník.

Fínska sauna 180x180 cm so sklenenou stenou, kartáčovaný smrek

-15% Cena: 2 378,00 EUR

Tradičná fínska sauna s rozmerom 180x180 cm, výška 200 cm s celosklenenou prednou stenou (2 okná 5x19, tvrdené, 8 mm, číre). Horizontálne obloženie aj lavice sú z vysoko kvalitného kartáčovaného smreku. Celosklenené dvere do sauny 7x19, tvrdené 8 mm sklo farby čírej, klasické hranaté držadlo, pánty Abloy. Ohrievač nie je zahrnutý v cene. Dodávka obsahuje: horné a dolné lavice, ohrádku kachlí, chrbtovú a podkolennú opierku, drevený rošt, svetlo s tienidlom pod lavicou a LED osvetlenie v strope. Cena nezahŕňa montáž a dopravu (21 % DPH), v prípade montáže je účtované 15% DPH (prehlásenie o sociálnom bývaní). Montáž a dopravu Vám radi individuálne naceníme.

Harvia Valkyria S2020R

-10% Cena: 7 432,00 EUR

Luxusná sauna Harvia Valkyria S2020R o veľkosti 1945x1945x2030 mm. Vonkajší korpus sauny je tvorený z bieleho satin skla, ktoré je nasvietené LED osvetlením. Vnútorné obloženie z jelše, interiér Scala bol použitý pre výrobu lavíc (thermowood osika). V saune sú pece Cilindro PC90VE-biele s výkonom 9 kW, ktorých súčasťou je tiež osvetlený nerezový lem ku kachliam, bezpečnostná ohrádka s LED osvetlením a 5 balení kameňov AC3000. pece sú ovládané najmodernejšou externou jednotkou Xenio CX110.

Hemlock fínska sauna 120x180 cm

Cena: 4 036,67 EUR

Tradičná fínska sauna s rozmerom 120x180 cm, výška 200 cm. Vertikálne obloženie aj lavice sú z materiálu hemlock. Presklená čelná stena, tvrdené 8 mm sklo farba číra/bronzová/šedá, podlhovasté držadlo, ohrievač nie je zahrnutý v cene. Dodávka obsahuje: svetlo a tienidlo, ohrádku kachlí, LED svetlá v strope, horné a dolné lavice, chrbtovú a podkolennú opierku. Cena nezahŕňa montáž a dopravu (21 % DPH), v prípade montáže je účtované 15% DPH (sociálne bývanie). Montáž a dopravu Vám radi individuálne naceníme.