Táto malá sauna je dôkazom, že fínska sauna sa dá postaviť naozaj i v minimálnych priestoroch a že ani v panelovom dome nemusíte byť ochudobnení o svoje súkromné wellness.

 

V tomto prípade sme využili nepoužívanú komoru s rozmermi 80x160 cm a do nej sme vstavali malú saunovú oázu - atypickú saunu na mieru vybavenú luxusnými doplnkami, ako Polárna žiara, a kombinovanou saunovou pecou, vďaka ktorej si môžete užívať výhody suchej i parnej sauny. 

 

Pre saunové dvere Harvia sme zvolili satinované polopriehľadné sklo, aby mal saunujúci súkromie. 

 

Srdcom sauny je kombinované vykurovacie teleso Harvia Delta combi s 10 kg saunových kameňov, pričom teplotu, vlhkosť, rovnako ako osvetlenie ovláda externá regulácia Harvia Griffin combi hneď vedľa dverí. Pri menších saunách stačí prívod 230V, takže odpadá nutnosť privádzať do priestoru sauny vývod na 380V/3 fázu.

Ako ideálna voľba obloženia sa ukázala bezsukovitá osika jemnejšieho profilu 15x68, vďaka ktorej sauna vyzerá opticky väčšia a svetlejšia.

 

Štýlové osvetlenie sauny tvoria okrem premysleného systému Polárnej žiary od fínskej firmy Cariitti i koncovky osvetlenia Cariitti Torch, do ktorých sú privedené vlákna s nekonečnou výdržou, taktiež od Cariitti.

Zavřít
Loading...