Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR
Covid-19? PREDAJ neprerušený! Predajňa pre maloobchod uzavretá, ďalšie informácie o službách a prípadných obmedzeniach predaja na pobočke nájdete TU.

Drevo do sauny

V saune sú pochopiteľne iné podmienky ako v bežnom prostredí - časté striedanie extrémnych teplôt, vysoká vlhkosť, pot - taká kombinácia vyžaduje veľmi kvalitný a odolný materiál. Severské drevo  tieto požiadavky spĺňa - je pevnejšie a pracuje menej ako drevo z našich klimatických podmienok. Letokruhy dreva sú vďaka nepriaznivým severským podmienkam bližšie pri sebe, a drevo sa tak menej krúti, je stálejšie a menej absorbuje vlhkosť. Vďaka tomu vám severské drevo vydrží v saune dlho.

Pre zvýšenie trvanlivosti dreva je výborný proces jeho tepelnej úpravy. Tzv. thermowood je tepelne upravené drevo, ktoré si zachováva svoj tvar veľa rokov. Tepelné spracovanie prebieha len za pomoci tepla a vodnej pary a celý výrobný proces je úplne ekologický - viac tu.

Najviac zaťažené sú v saune drevené lavice - tie sú v neustálom kontakte s nepriaznivými vplyvmi, ako sú baktérie a pot. Preto je vhodné zvoliť vždy ten najkvalitnejší materiál, akým je severská jelša alebo osika.

Dôležitá je tiež pravidelná starostlivosť o drevo - napríklad aplikácia parafínovým olejom, ktorý zvyšuje odolnosť proti vlhkosti, a saunovými čističmi, ktoré pomáhajú udržiavať v saune hygienické podmienky, čo tiež zvyšuje trvanlivosť dreva. Oboje môžete používať na saunové lavice, ako aj na palubovky na stenách sauny.

Výnimkou medzi severskými materiálmi v našej ponuke je abachi - africká vŕba. Je to mäkšie, riedke, veľmi ľahké drevo, vlastnosťami sa podobajúce balze používanej v leteckom modelárstve. Abachi sa vyznačuje nízkou tepelnou vodivosťou, takže je príjemné na sedenie, a saunujúcich nepáli ani pri kontakte s holou pokožkou. Rovnako ako všetky africké dreviny, abachi nemá letokruhy (drevo rastie v rovnakých podmienkach behom celého roku), ale vyznačuje sa krásnou vlasovou kresbou.

Fínska sauna ponúka najširší sortiment saunových paluboviek a dreva pre saunové lavice na českom trhu. Všetok materiál máme stále skladom a odosielame do 24 hodín. Okrem toho ponúkame aj lavicové profily alebo kompletné hotové lavice, ďalej potom lišty a rohovníky, konštrukčné cinkované hranoly a hotové opierky.

Filtrovanie:


Cena

Zoradenie produktu:

Saunové palubovky céder WRC 12x96x2130mm (8ks/bal),STP

Cena: 7,55 EUR

Palubovky západného červeného cédru WRC. Palubovky na obklady stien a pre stavbu sauny, dovoz Kanada. Drevo s charakteristickou korenenou arómou a sfarbením. Palubovky STP, celý balík je kvalitne zabalený v originálnom tvrdom kartóne. Profil: 12x96x2130mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 8 ks/balenie.

Saunové palubovky smrek kartáč.THERMOWOOD 15x90x2400 (6ks/bal),STP

Cena: 2,46 EUR

Palubovky severského smreku v spracovaní THERMOWOOD, naviac kartáčovaný s reliéfom. Tento typ materiálu zaistí "retro efekt". THERMOWOOD je stálofarebný materiál. Dovoz zo Škandinávie. Drevo s charakteristickou arómou, vonia po tepelnom procese z autokláv. Profil: 15x90 mm, kvalita "AB". Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie.

Saunové palubovky jelša 15x90x2100 (6ks/bal),STP

Cena: 3,86 EUR

Palubovky z jelšového dreva pre stavbu sauny, dovoz zo Škandinávie. Drevo s charakteristickou arómou, vonia. Profil: 15x90x2100mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie. V balení je 1,134m2.

Saunové palubovky jelša "A" 15x90x2400 (6ks/bal),STP

Cena: 3,86 EUR

Palubovky severskej jelše. Výborný materiál pre stavbu sauny, dovoz zo Škandinávie. Drevo s charakteristickým sfarbením do červena a typickým vysokým leskom dreva. Profil: 15x90mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie.

Saunové palubovky severský smrek 15x90x2100mm (6ks/bal),STP

Cena: 1,67 EUR

Severský (fínsky) smrek - najpoužívanejší materiál na obklad sauny je charakteristický sukatou štruktúrou a smolníkmi, ktoré saune dodávajú typickú vôňu dreva. Profil 15x90 mm, kvalita "AB". Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie.

Saunové palubovky smrek THERMOWOOD 15x90x2400mm (6ks/bal),STP

Cena: 1,95 EUR

Palubovky severského smreku v spracovaní THERMOWOOD. THERMOWOOD je stálofarebný materiál. Dovoz zo Škandinávie. Drevo s charakteristickou arómou, vonia po tepelnom procese z autokláv. Profil: 15x90 mm, kvalita "AB". Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie.

Saunové palubovky osika THERMOWOOD 15x90x2400mm (6ks/bal),STP

Cena: 3,98 EUR

Saunové palubovky z osikového dreva v spracovaní THERMOWOOD sú ideálnym materiálom pre stavbu obkladu sauny. Drevo je spracované v autoklávoch na patentovanej technológii tzv. THERMOWOOD, po ktorom je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie. Profil: 15x90x2400 mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po 6 ks/balenie.

Saunové palubovky osika THERMOWOOD 15x90x2100mm (6ks/bal),STP

Cena: 4,43 EUR

Palubovky z dreviny osika THERMOWOOD pre stavbu obkladu sauny. Drevo je spracované v autoklávach na patentovanej technológii tzv.THERMOWOOD. Po tomto spracovaní je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie. Dovoz zo Škandinávie. Profil: 15x90 mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie.

Saunové palubovky osika 15x120x2100mm (6ks/bal),STS4

Cena: 6,23 EUR

Saunové palubovky z osikového dreva v spracovaní sú ideálnym materiálom pre stavbu obkladu sauny. Profil: 15x120 mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po 6 ks/balenie. Profil STS4.

Dosky na lavice abachi 22x80x2400mm

Cena: 5,11 EUR

Dosky africkej vŕby Abachi sú charakteristické svetlým sfarbením a vyznačujú sa veľmi nízkou tepelnou vodivosťou, preto sú vhodné pre stavbu interiéru sauny, hlavne pre saunové lavice, opierky a podlahové rošty. Materiál je veľmi ľahký a mäkký. Pri saunovaní je príjemný na sedenie a nepáli ani pri dotyku holým telom. Dovoz z Pobrežia Slonoviny. Profil: 22x80x2400mm, predáva sa po jednotlivých doskách. Predaj iba na celé kusy.

Saunové palubovky osika THERMOWOOD 15x90x2400mm (6ks/bal),STP

Cena: 4,43 EUR

Palubovky z dreviny osika THERMOWOOD pre stavbu obkladu sauny. Drevo je spracované v autoklávach na patentovanej technológii tzv.THERMOWOOD. Po tomto spracovaní je drevina stabilná, nemení svoj tvar ani sfarbenie. Dovoz zo Škandinávie. Profil: 15x90 mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie.

Saunové palubovky osika 15x90x1900mm (6ks/bal),STP

Cena: 4,22 EUR

Palubovky severskej osiky. Výborný materiál pre stavbu sauny, dovoz zo Škandinávie. Drevo s charakteristickým bielym sfarbením a typickým vysokým leskom dreva. Profil: 15x90x1900mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie.

Saunové palubovky osika 15x90x3000mm (6ks/bal),STP

Cena: 3,94 EUR

Saunové palubovky z osikového dreva, ktoré je výborným materiálom pre stavbu sauny s charakteristickým bielym sfarbením a typickým vysokým leskom dreva. Profil: 15x90x3000mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po 6 ks/balenie.

Saunové palubovky jelša THERMOWOOD 15x68x2400mm (6ks/bal),STS

Cena: 3,28 EUR

Palubovky z jelšového dreva v spracovaní THERMOWOOD. Výborný materiál pre stavbu sauny, dovoz zo Škandinávie. Drevo s charakteristickou arómou, vonia po tepelnom procese z autokláv charakteristickou vôňou dreva. THERMOWOOD je stálofarebný materiál. Profil: STS 15x68 mm. Podmienky dodania: predaj tovaru po balíkoch 6 ks/balenie.

Dosky na lavice abachi 22x80x1800mm

Cena: 5,11 EUR

Dosky africkej vŕby Abachi sú charakteristické svetlým sfarbením a vyznačujú sa veľmi nízkou tepelnou vodivosťou, preto sú vhodné pre stavbu interiéru sauny, hlavne pre saunové lavice, opierky a podlahové rošty. Materiál je veľmi ľahký a mäkký. Pri saunovaní je príjemný na sedenie a nepáli ani pri dotyku holým telom. Dovoz z Pobrežia Slonoviny. Profil: 22x80x1800mm, predáva sa po jednotlivých doskách. Predaj iba na celé kusy.