K saune vám dodáme nespočetné množstvo doplnkov podľa vašich potrieb.

Nevyhnutnou súčasťou sauny je teplomer

s vlhkomerom, vedros naberačkou a presýpacie hodiny. 
 

Komfort v saune zvýši podhlavník a saunové textílie. O vaše telo sa môžete postarať masážnymi prostriedkami, ako sú tradičné saunové metličky a kefy, a kozmetikou pre vašu pokožku.
 

Aromaterapia zase povýši váš saunový relax na novú úroveň - doplňte saunu odparovačom,          či arómami na polievanie  pece. 

 

Dodávame doplnky od spoločností

Vybrať si môžete z mnohých druhov saunových doplnkov

Teplomery a vlhkomery
 

Na saunovanie sa odporúča nižšia teplota a vyššia  relatívna vlhkosť, čo docielite polievaním saunových  kameňov – parný náraz pocitovo zvýši teplotu,  ale vy pritom nebudete vdychovať rozpálený suchý vzduch. 

Teplomer v saune je dôležitý pre kontrolu teploty. Pri vysokej teplote je nutné skrátiť dobu saunovania a nepolievať pec vodou kvôli riziku popálenia. Polievanie pece je vhodné do teploty zhruba 80 ºC. Vlhkomer vám pomôže určiť frekvenciu polievania.

Presýpacie hodiny
 

V saune vám dĺžku potenia zmerajú  presýpacie hodiny - väčšinou z dreva a skla, a odmeriavajú najčastejšie 15 minút - najobľúbenejšiu dobu jedného saunovacieho cyklu. Hodiny sú určené na použitie v interiérových saunách, takže vydržia i vysoké teploty. Nesmú však premrznúť.

Na reálny čas síce odporúčame v saune                  z relaxačných dôvodov zabudnúť, ale aj napriek tomu si môžete zaobstarať hodiny s ciferníkom. V ponuke máme modely pre umiestnenie do sauny i mimo nej.

Odparovače a difuzéry
 

Odparovače vody a aróm pomáhajú s relaxáciou v saune. Aromatické esencie majú naviac priaznivé zdravotné účinky.

Odparovače sa umiestnia medzi saunové kamene. Do  odparovača nalejete vodu s arómou. Pec ohreje odparovač a ten následne zvlhčí a prevonia saunu. 

Variantom sú závesné misky nad pec, kde sa voda s arómou uvoľňuje pomalšie, mávajú ale väčšiu kapacitu.

Do sáun s nižšou teplotou či infrasáun je vhodný difuzér aróm na batérie. 

 

Doplnky z dreva
 

Do drevenej sauny patria drevené doplnky - na rozdiel od kovu sa nerozpália a vyzerajú štýlovo. Medzi nevyhnutné doplnky patrí ventilačná mriežka, posuvná zásuvka či ventilačný disk. Umožnia cirkuláciu vzduchu v saune. Sauna je vďaka tomu vyhriata skôr a vydýchaný vzduch sa lepšie odvádza von.

Saunové tienidlo schová saunovou lampu, rozptýli svetlo a zjemní atmosféru v saune. Podhlavník oceníte pri ležaní - bez neho nadmerne namáhate krčnú chrbticu. 

Medzi saunovacími cyklami a po saunovaní si môžete odpočinúť na drevenom relaxačnom lehátku.

Vedrá a naberačky
 

Súčasťou pravého fínskeho saunovania je vždy vedro a naberačka na polievanie saunových kameňov. 

Drevené vedrá majú vnútri plastovú výplň – vedro vďaka tomu nepraská a ľahko sa čistí. V ponuke tiež máme i hliníkové či nerezové sety vedra        s naberačkou, nekompromisný dizajn ponúka čierne oceľové vedro s naberačkou LEGEND.

Štýlovým doplnkom je podsvietené vedro, ktoré môžete inštalovať na lavicu či do lavice, dá sa ľahko vybrať a doplniť. 

Ozvučenie sauny
 

Hudba vám v saune vytvorí oázu kľudu      a relaxácie. Hudobný prehrávač do sauny s odolnými reproduktormi vám umožní počúvať  v saune zdroj hudby podľa vášho výberu. Všetko sa dá naviac kompletne ovládať pomocou káblového ovládača priamo z pohodlia sauny      či pomocou bluetooth z vášho telefónu.

Reproduktory do sauny sú vodoodolné a sú odolné proti teplotám do 80 °C. Reproduktor sa umiestňuje pod spodné lavice alebo na bočné steny sauny. 

Niektoré naše systémy umožňujú ovládať hudbu  i osvetlenie, vrátane zmeny farieb, naraz.

Starostlivosť o telo a masážne prostriedky
 

Starostlivosť o telo je so saunovaním spätá – vďaka saunovaniu  pokožka zvláčnie, rozšíria sa póry a telo je tak prístupnejšie vyživujúcim prípravkom. Saunové medy sa aplikujú priamo     v saune, po saune sa aplikujú telové krémy či sprchové gély. Saunou uvoľnené svaly vymasírujete pomocou rozohriatych masážnych kameňov či rukavíc.

Obľúbený fínsky rituál na rozprúdenie krvi je šľahanie saunovou metlou. Naše metličky po namočení do vody môžete použiť opakovane.

Textil do sauny
 

Saunový textil zohľadňuje špeciálne požiadavky prostredia v saune - musí byť odolný vysokým teplotám, savý, a pritom rýchloschnúci. Kilty, podsedáky či osušky a ručníky zabraňujú vsakovaniu potu do lavičiek, župan zase chráni vaše telo pred následným prechladnutím. Váš pobyt v saune výrazne predĺži saunový klobúk, ktorý chráni i vaše vlasy pred intenzívnym teplom, či saunové rukavice. 

Aróma
 

Čuch veľmi silno ovplyvňuje naše emócie,    v saune sa vôňa vďaka teplu prejavuje omnoho výraznejšie a saunové esencie majú aj zdravotné účinky. Preto ponúkame preverené arómy od našich fínskych a nemeckých dodávateľov, ktoré sú špeciálne určené pre sauny.

Väčšina aróm sú koncentrované esencie, ktoré by sa na pec nikdy nemali liať samé. 

 

Soľ a pridružené produkty
 

Naša himalájska soľ je do sáun najvhodnejšia, pretože je to čisto kryštalická soľ, prirodzene obohatená o minerály a stopové prvky. Je ľahko vstrebateľná pokožkou a sliznicami, neobsahuje žiadne chemické prímesi.

Generátor soľnej hmloviny je potom najefektívnejšou cestou prenosu soli do vášho dýchacieho ústrojenstva. Tento nebulizér je vyrobený na použitie vo vysokých teplotách    a vytvára mikročastice, ktoré prenikajú hlboko    do pľúcnych alveol.

Starostlivosť o sauny

 

Špeciálne čističe drevených povrchov, impregnačný parafínový olej na saunové  drevo    a nástroje na čistenie - to je nevyhnutný základ, ktorý vám pomôže udržať čistotu a trvanlivosť vašej sauny. 

Saunové vosky pomáhajú okrem zvýšenia trvanlivosti dreva i so zjednotením farby dreva      v prípade, že sa za pecou a na strope vytvárajú tmavšie miesta. 

Chcete si saunu postaviť sami?

Pozrite sa na produkty, ktoré ponúkame

Ukážky doplnkov použitých v saunách

Stačí len zadať dopyt a my vás kontaktujeme

Originálna sauna na mieru môže byť vaša

Zadať dopyt
Zavřít
Loading...