Ako sa správne saunovať?

1. Príprava

Po vyzlečení a je nutné sa dôkladne osprchovať a umyť mydlom. Je vhodné si umyť aj vlasy. Následne je telo možné osušiť, nie je to však podmienkou.

 

2. Saunovanie

Sadnite alebo si ľahnite na niektorú z lavíc, ktorá vám najlepšie vyhovuje. Optimálna teplota je pre každého individuálna.
Majte na pamäti, že saunovanie má byť v každej svojej fáze príjemným zážitkom! Pri potení je možné vykonávať aj ďalšie činnosti ako napríklad masírovanie, čím sa telo prekrvuje. Polievajte pec vodou s esenciami. Dobu saunovania zvoľte podľa vlastných pocitov. V saune vám musí byť naozaj príjemne.

 

3. Ochladzovanie

Je možné voliť si z troch možností - sprcha, bazén alebo kaďa s vodou, pobyt vonku na vzduchu. Po osušení je možné vykonať niekoľko relaxačných naťahovacích pohybov. Odpočiňte si a podľa osobnej potreby doplňte tekutiny (alkohol sa neodporúča). Potom vstúpte opäť do sauny.

 

2.a 3. fáza saunovania

Pre správny účel kvalitného saunovania sa snažte saunovací proces opakovať toľkokrát, koľko vám bude príjemné.

 

4. Odpočinok

Po tretej fáze saunovania si dôkladne osprchujte telo, umyte si vlasy vodou a osušte sa. Môžete použiť vlasový kondicionér. Pre zaujímavosť odporúčame privoňať k vlastnej pokožke - budete prekvapení, ako krásne vonia. Zahájte oddychový režim v odpočivárni alebo na pohodlnom lehátku. Telo si prikryte prestieradlom. Odpočiňte si cca 30-60 min.

 

5. Ošetrenie pokožky a následná relaxácia

Ošetrite si vysušenú pokožku krémom alebo olejom. Doprajte si kľudnú chôdzu na čerstvom vzduchu a potom relaxujte.

Chcete vedieť viac?

Ďalšie zaujímavosti sa dozviete v poradni

Zavřít
Loading...