Počet položiek: 0 ks
Celková cena: 0 EUR
Covid-19? PREDAJ neprerušený! Predajňa pre maloobchod uzavretá, ďalšie informácie o službách a prípadných obmedzeniach predaja na pobočke nájdete TU.

Aroma sauny

Aroma sauna (bylinná sauna)

Spojením tradičnej fínskej sauny a aromaterapie vznikla nová, moderná aroma sauna. Je to v podstate tradičná fínska sauna, rozdielom medzi aroma saunou a fínskou saunou je však pumpa, ktorá podľa potreby dávkuje aromatické esencie na rozžhavené lávové kamene. Výpary potom prestupujú celou saunou a priaznivo pôsobia na dýchaciu sústavu aj psychiku človeka. Intenzitu vône a časové intervaly je možné jednoducho regulovať. Liečebné účinky aroma sauny sa vyrovnávajú tradičnej fínskej saune. Vďaka použitiu aromatických esencií je navyše možné posilniť relaxačný efekt sauny. Je možné tiež zamerať sa na liečbu niektorých ochorení dýchacích ciest. Teplota v aroma saune sa pohybuje okolo 80 °C. Vlhkosť vzduchu sa pohybuje okolo 25 %. Aroma saunu je možné umiestniť ako v interiéri, tak aj v exteriéri.

Zaujíma vás, čo dokážu vône? Veľmi obľúbený eukalyptus špecificky napomáha pri ochoreniach horných dýchacích ciest, ako je napríklad chrípka - zlepšuje priechodnosť dýchacích ciest, podporuje imunitu a urýchľuje hojenie. Pre zmiernenie úzkosti sa používa levanduľa, ktorá človeka príjemne upokojí. Pre mobilizáciu energie je skvelý mentol. Pre utíšenie bolesti kĺbov a pri artritíde sa používa ruža. Citrón rozjasňuje a čistí pleť a urýchľuje metabolizmus, mäta zase zaberá na žalúdočné problémy. Populárna je aj jemná Svätojánska breza, špecifický zážitkom pre milovníkov pravého fínskeho saunovania je Terva - vyúdené drevo.

Klasické fínske sauny ako základ pre vašu aroma saunu vyberajte TU, arómy zase TU